Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom? Nagyon...

Mi lehet a bajom? Nagyon félek már.

Figyelt kérdés

Szóval az egész kb. 3 hete történt,egyik délután nagyon rosszul lettem,szívem kalapált,180-as vérnyomás,kezeim zsibbadtak,bizseregtek,alig kaptam levegőt,apám adott vérnyomáscsökkentő teát,ezután jobban lettem valamivel,utána 3 napig kb.alig ettem,és folyton 150 körül volt a vérnyomásom,néha kicsit normálisabb,szívem sokszor kalapált,sokszor fejfájás,hányinger,kb.ájulás közeli állapot jött rám. Mikor háziorvosnál voltam,pont jobb passzban voltam,vérnyomásom is jobb volt,elintézte annyival,h labor,és igyak sok vizet,pihenjek stb..,pedig mindent elmondtam neki.

Labor semmi kórosat nem mutatott ki a vérképben,orvost visszahívtam,épp helyettesítették,akkor 1 héttel a "nagy rosszullét" után már kezdtem normalizálódni,jobban lenni,enni rendesen stb..és azt mondta a helyettesítő doki,h vérképemben semmi kóros,ha nem erősödnek,ill.térnek vissza a rosszullétek,akkor nem lesz semmi bajom,ha igen,hívjam vissza a háziorvost. Erre ma, több mint egy héttel később,megint heves szívverés szédülés,hányinger,150 es vérnyomás így a semmiből. Mit csináljak? Az egészségügy az idióta "koronahelyzet" miatt kb.lekoppint.

Mar meg vagyok ijedve,hogy ez nem múlik el. 22/f Sorry a zagyva fogalmazásért,de ezt mind leírni nincs most erőm összeszedetten.

Valami érrendszeri/keringési probléma lehet? Normális válaszokat köszönöm,ha esetleg hozzáértő,orvos/e.ü.dolgozó tudna segíteni,azt hatványozottan megköszönném.



2020. aug. 5. 01:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pánikroham?
2020. aug. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy tulsulyos, es jo a laboreredmeny, ami persze nem mindent mutat, ez inkabb stressz, szorongas, panik lesz. Ha nem sikerul a figyelmed elterelni rola, megis kene orvosi segitseg. Megnezni, hogy idegesseg-e, mi a teendo.
2020. aug. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos az a baj,hogy nemhiszem,hogy pánik lenne a dologban. Mert láttam már pánikrohamot,az illető sír,nyugtalan,gyorsan veszi a levegőt,a stressz miatt jön ki rajta.

Én nem izgulok semmin,és magától kijön ez,figyelemelterelés csak nagyon kicsit segít,szívverést nem mulasztja el. Mikor nekem van,nem veszem pánikszerűen a levegőt abszolút,nem pánikolok,jó nyilván izgulok hogy mi lesz,de egy pánikroham szerintem más. Most egyébként egy ideje jobban vagyok,szívverésem visszament normálra nagyjából. Kb.2órája vettem be 1 advilt,meg egy vas tablettát.

Vashiányom van szerintem,de arra van vastabletta. Magnéziumtól felmegy a vérnyomásom,az az érdekes. A rosszullétek stressztől,hangulattól napszaktól teljesen függetlenül jönnek,de legtöbbször este/éjjel.

2020. aug. 5. 02:03
 4/11 anonim válasza:
74%
A vashiánynak tipikus labor tünetei vannak azt látta volna az orvos, a vastartalmú készítményeket szedni felesleges, vagy a következő problémád a melénás széklet lesz. Nem beszéltél a BMI-dről, a sportolási szokásaidról, a korodról, a mostani stressz forrásokról. Maga a szorongás okozhat pszichiszomatikus elváltozásokat, a vérnyomáscsökkentő tea placebo, ami már mutatja, h inkább pszichés, mert neked csökkent a vérnyomásod tőle. Fejfájás a hirtelen vérnyomás növekedés okozhat, hányinger, hányás stressz is kiválthat. Kiütések, gyulladások, külföldi utazás gondolom nem volt. Vérnyomást egy ülésben 3-szor kell mérni és annak a mediánját kell venni. Ezek csak a szisztolés értékek amiket írtál, sem diastolés nincs, sem pulzusszám feltüntetve. Kiszáradás is okozhat hirtelen vérnyomás növekedést, azért mondta a folyadékot a doki, a másik, ha szerinte nagyon súlyos állapotban lettél volna egy EKG minden háziorvosi rendelőben van....
2020. aug. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha beutalót nem kapsz, menj el magán kardiológushoz. Attól hogy fiatal vagy, nem jelenti azt, hogy biztosan nem kell gyógyszert szedned. Menj el mindenképp, vizsgtasd meg magad. Hogy vagy mostanság?
2020. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4# "a vérnyomáscsökkentő tea placebo"

nem egeszen, ugyanis a vizelethajto tea pl. csalan (es meg egy csomo egyeb) tea, vernyomascsokkento hatassal bir - egy csomo vernyomascsokkento tabletta is dolgozik ezen az elven. Az sem veletlen, hogy aki naponta 40-80 mg Furosemidet szed, annak tobbnyire nem kell meg kulon vernyomascsokkento is.

Szoval ne allits fel "psziches tuneteid vannak" diagnozist, mert ez orvos dolga.


Kerdezo, hogy vagy?

2020. aug. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy érdeklődtök,pár napig teljesen jól voltam,de mostanában újra jelentkeznek a rosszullétek,bár nem annyira durvák. Mindenképp ki kéne vizsgáltatnom szerintem,és nagyon úgy gondolom sajnos(az talán kevésbé lenne veszélyes) hogy nem pszichés a probléma. A vérnyomáscsökkentő tea pedig fehér fagyöngy tea volt.
2020. aug. 10. 23:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen járj utána, nehogy baj legyen. Azért ne aggódj, mert pszichés alapon rosszabbodnak a tünetek.
2020. aug. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Kb februárba velem is meg történt , el voltam labor , tökéletes eredmény. Voltam magán kardiologusnál, EKG , szív ultra hang. Nem talált semmit . Majd tegnap megint előjött , mellkasi fájdalom , alig kaptam levegőt , zsibbadt az arcom , kezem , halálfélelem. Magas pulzus.

Ma meg eléggé trè a közérzetem. Talán pánik roham.. nem tudom

2020. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Emmuci24 válasza:
Szia. Leirnam az en tortenetemet, hosszu lesz de lehet segit. 28eves vagyok es kb majusban kezdodott nalam a problema.Egy fulledt nap volt es mentunk a baratnommel setalni, hirtelen nehezen kezdtem kapni a levegőt, fulladtam.Annyira nem foglalkoztam vele, gondoltam elmulik, lehet sokat fagyiztam.. A hónap vege fele mar egyre rosszabb volt, de nem foglalkoztam vele mert leginkabb mozgasra, fizikai aktivitasra erősödött.Azt tudni kell hogy akkor 175cm es 95kilo voltam, ulő munka, keves mozgas. Majd egy nap éreztem hogy enyhen zsibog a bal karom, gondoltam majd elmulik de nem múlt. Par ora mulva a jobb kezem is zsibogott, majd amikor a szam bal fele is lezsibbadt akkor megijedtem. Bementem az ugyeletre 200/100volt a vernyomasom.Intravenas gyogyszerrel levittek. Jobban lettem de ez felnyitotta a szemem.elmentem privat kardiologushoz, csinalt szivultrahangot ekg-t.A szivemen nincs elvaltozas az ekg eredmenyeim mutatnak vmilyen elvaltozast.2hetig mertem itthon a vernyomasom napi 3xor minden masnap, majd visszamentem kontrollra, jok a mereseim ezert gyogyszer nem kell de az ekg eredmenyek tovabbra sem nevezhetok jonak. Ezek utan elkuldott terheleses sziv vizsgalatra ami jo lett, valamint 0-24oras ekg is ram lett téve.de ezen is latott a doki koros elvaltozasokat. Arra gyanakodott, hogy talan velem szuletett koszoruer problema mivel fiatal vagyok hogy ez kialakuljon 28evesen.Szedtem egy hetig verapamilt de se jobb, se semmi valtizast nem hozott. Vegul azt javasolta h koszoruer festesre menjek el. Ez a par honap alatt teljesen megvaltozott az eletem, engem lelkileg nagyon megviselt, a tunetek amiket leirtal nalam is megvolt.15kilot leadtam ne ettem nem aludtam, bizseregtek a kezeim, luktetett a szemem, csak a betegsegen jart az agyam, szedtem egy hetig bromazepant az segitett kitisztitani a fejemet. De magamnak koszonhetem hogy most mar maskepp gondolkodok, atrendeztem a gondolataimat es megnyugodtam h nem halok meg. Most sokat mozgok, tornazok szoval eletmodot valtottam.Sajnos a nehez legzes még fenáll de a vernyomasom.sokkal jobb h lefogytam.Igazabol még nincs pontos diagnozis mert még megyek az orvoshoz. De mar nem eszem magamat rajta! Sikerult kijojjek ebbol a depresszibol es pozitiv vagyok! Ezt tanacsolom neked is!TUDOM HOGY NEHEZ, ATERZEM AMIT LEIRTAL DE KITARTAST MINDEN RENDBEN LESZ!
2020. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!