Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az asztma lelki eredetű?

Az asztma lelki eredetű?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg dolgot okozhatnak pszichés zavarok, és érdekelne, hogy az asztmánál ez hogyan működik.

Több helyen hallottam ilyet, pl. az Az című Stephen King könyvben is az egyik szereplő pszichésen asztmás. Egyik ismerősöm mesélte, hogy mikor kicsi volt a fia, asztmás problémáik voltak, és elvitte egy ilyen témában jártas szakemberhez, aki pszichológiailag kezelte, és azóta nem volt panaszuk. Én is asztmás vagyok, már egyre kevésbé és mikor az előző gyógyszerem (ami gyenge hatóanyagú volt) elhagyását javasolta az orvos, említette, hogy ez inkább pszichés kezelésnek használt.

Bár azóta allergének miatt másik gyógyszert kell használnom, amit valószínűleg rövid időn belül el tudok hagyni.

Érdekelne kicsit áthatóbban a téma, hogyan működhet egy ilyen pszichológiai kezelés, esetleg az allergia téma is. Ha valaki tud egy jó linket küldeni, az is jó.



2020. aug. 7. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, elsősorban szellemi.
2020. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Másodsorban allergiából alakul ki-de az allergia is az.
2020. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem teljesen, de igen, rátesz az, hogy mennyire gondolja súlyosnak az ember. Macska allergiánál is így van például, vannak akik ha csak meglátnak egy macskát a közelben máris fulldokolnak, még ha esély sem volt rá, hogy kapcsolatba lépjenek vele, én meg az allergiámmal simogatom meg ölelgetem őket, aztán tűröm a kiütéseket, mert megéri. :DD


Viszont van ennek egy másik oldala is, mikor kicsi voltam a tesi tanárom azt mondta, hogy az asztma az csak pszichés, nem valódi betegség. Hát a ku anyját. Addig futtatott, amíg úgy be nem fulladtam, hogy a mentő vitt el. :D

Ahogy nőttem egyre jobban eltűnt egyébként, ha fulladtam nem használtam a gyógyszert meg ilyesmi és szépen lejjebb ment, max akkor jön elő ha sok port szívok vagy salakon futok.

2020. aug. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Minden lelki eredetű. Az is lelki bajok miatt halt meg, akit a vörös iszap vitt el...

Hagyjál már!

2020. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
A vörösiszap katasztrófa nem betegség volt, hanem baleset. Tök más a kettő. Minden betegség lelki eredetű, először ott kell kezdeni a gyógyítást.
2020. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Aki balesetben elveszti az egészségét, az pontosan ugyan úgy betegséget okoz, egyáltalán nem lelki eredetű.
2020. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Igen, a meningoencephalitis, a Cushing-szindróma, a tüdőgyuszi, a rák, mind lelki eredetű... :D Uramatyám...

Az asztma kialakulásáért elsősorban környezeti, másodsorban genetikai tényezők a felelősek. Mint @3 mondta: rátesz az, hogy mennyire gondolja súlyosnak az ember-de ez nagyon sok másik betegségre is igaz. Illetve tényleg vannak, akiknél a valós betegség már nem áll fennt, de ennek ellenére rohamokat produkálnak, stb. Na ez pszichés eredetű.

2020. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amikor egyetemen a pszichoszomatikus betegségekről tanultunk, akkor az asztma volt az egyik első, amiről tanultunk, mint egy tipikusan lehet lelki eredetű (természetesen nem minden asztma az). Ez nem butaság, hanem valóban lehetséges. Érdemes utánaolvasnod, gondolnod, esetleg segítséget kérned.

Egyébként az öcsém is asztmám volt, orvosi papírok által bemutatva, és elmúlt neki, szintén egyéb úton megoldást találva.

2020. aug. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2020. aug. 22. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!