Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon megvagyok ijedve.Tegnap...

Nagyon megvagyok ijedve.Tegnap kaptam egy asztmás rohamot és túl sok ventolint fújtam.. Ma erős szívdobogásom van,délelőtt hánytam. A pulzusom változó 107,90, 80 közt ingazik. Más tünetem nincs. A ventolint túl lehet halálosan adagolni?

Figyelt kérdés

Ugye nem fogok belehalni?

Vettem be 1 frontint, hátha segít. (szívemmel eddig nem volt baj, EKG, mellkas röntgen, CT már volt év elején) Félek, hogy belehalok a tuladagolasban.. (remélem csak túlreagálom)



2020. aug. 10. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Esetleg felhívhattad volna a dokit.
2020. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A Ventolin megemeli a szívfrekvenciát, de nem tart sokáig a hatása, így csak a roham oldására alkalmas. A tegnap befújt Ventolinnak már nincs hatása. Mennyit fújtál?
2020. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig többet szívok be, de még soha semmi bajom nem lett tőle. Mondjuk nem is tudtam, hogy lehet. De már jobban odafigyelek. Én minimmum 2-3-at szoktam fújni, mert nem vagyok benne biztos hogy jól csinálom a felszívást, és eljut-e a tüdőmig.
2020. aug. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy megemeli, csak meddig tart.. Hát sajnos tegnap hajnalba eléggé fujkaltam, mert nem akart abbamaradni a sípolás (sajnos most olyan helyen tartózkodom ami dohos, poros), de számokban pontosan nem tudom mennyit.. Azért egy egész teli ventolint nem szívtam be
2020. aug. 10. 22:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ventolint használok, és van amikor többet szívok mint kellene. Volt, hogy nekem is szívdobogást okozott, de amikor az asztma lecsittult a szívdobogás is enyhült. Túladagolni nem tudod, vagyis nem fogsz belehalni.
2020. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves első, az én háziorvosom erre magasról sz*tik.. Kirohogtetni pedig nem szerettem volna magam
2020. aug. 10. 22:54
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat aranyosak vagytok!!
2020. aug. 10. 22:55
 8/14 anonim válasza:
100%

elvileg van az a dózis, amit nem szabad, de az nagyon sok

azért megéri elolvasni a papírját

2020. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, milyen az asztmás roham? Nagyon rossz? Mivel több éve vagyok asztmás, de még szerencsére soha nem volt benne részem. De tartok tőle, hogy nem kerülhetem el.
2020. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nálam az asztmás roham: nehéz légzés (alig kapok levegőt) mellkas fájdalom néha, sípoló légzés, olyankor rossz az álló képességem (normál esetben felszaladok az ötödikre, de ha fulladok alig bírok menni) Szerencsére nem sűrűn van csak amikor ezt a kérdés kiírtam sajnos elég poros dohos környezetbe voltam és túl toltam a ventolint.. És kalapált a szívem, ettől bepánikoltam, de már jól vagyok :)
2020. aug. 16. 04:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!