Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepsziás roham lehet mikor...

Epilepsziás roham lehet mikor mintha valami fura szagot éreznél utána kis bágyadtság érzés aztán 2-3 percig nem tudsz megszólalni? Mindezt minden előjel nélkül.

Figyelt kérdés

2020. aug. 12. 07:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. aug. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A fura szag lehet amit "aura"-nak hivnak fokalis epilepszia eseten.
2020. aug. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jo lenne neurologussal konzultalni.
2020. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Már voltam mri,eeg meg millió vizsgálaton de csak annyi volt a válasz,hogy ez epilepszia,levil500at szedem napi 2 darabot,de kb 6 orvosból senki se adott pontos választ és ez kicsit aggasztó.

Lassan 1 éve szedem a gyógyszert és nem volt semmi bajom,első pár hónapba volt némi mellékhatása a gyógyszernek,sokszor úgy éreztem mintha csak néznék ki a fejemből.

Ez az aura sok epilepsziásnál előfordul?csak mert kb minden doki hülyének nézett mikor elmeséltem,hogy mondjuk beleszagoltam a borsmenta teába és jött a fura szag fura érzés aztán pár percig nem tudtam megszólalni,azóta meg kb 1000szer beleszagoltam és semmi...tehát semmi közös nevező nincs.

2020. aug. 12. 10:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

En csak laikus vagyok (aki szinten erzett furcsa szagokat de ez nagyreszt elmult).

"A fokális epilepsziát három megnyilvánulási forma szerint osztályozzuk: az egyszerű (szimplex) forma elemi tünetekkel jár, tudatváltozás nélkül. Ez megnyilvánulhat egy-egy izomcsoport, például bizonyos arcizmok rángatózásában ez a fokális mozgási epilepszia. Ha a jelentkező tünet nem mozgási, hanem érző - például furcsa érzés az arcon -, a jelenséget fokális érző epilepsziának, és a "furcsa érzést" aurának nevezzük. Az aura lehet nagyon összetett érzet, különösen akkor, ha az agy valamely memóriaközpontja is érintett. Ilyen esetekben moziszerű hallucinációk jelentkezhetnek. Mások gyötrő félelmet vagy éppen gyönyört tapasztalnak. Előfordul különös illatok, szagok észlelése. Az aurák során eszméletvesztés nem történik"

lsd: [link]


A neten olvasottak szerint a temporális epilepszia eseten a paciensek kb. 5%-ban fordul elo szagokkal kapcsolatos aura ( [link]

2020. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno Dr. Juhos Verat ajanlottak epilepszia/EEG ugyben, lehet o tud tobbet mondani.
2020. aug. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A 2es válaszoló jól mondja, ez az aura. Voltam már több epilepsziás betegnél is, ugyan nem gyakran, de említették már.
2020. aug. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Régen főleg futásnál jelentkezett ez az aura,mindig azt hittem,hogy túlterhelem magam mivel diétáztam is elég idióta módszerrel közben,dokik is ennek tudták be aztán le is volt zárva a téma.

Egyszercsak megjelent a mindennapokban is csak úgy,tényleg semmi közös ezekben a rohamokban csak gondot egyet és rám is jött.

Szerencsére a gyógyszer mellett elmúlt csak még mindig fura számomra,hogy semmi konkrétat nem mondanak a dokik csak annyit,hogy szedjem a gyógyszert és kész.

2020. aug. 13. 06:05
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Emlitetted, hogy voltal koponya MRI vizsgalaton, akkor kizartak, hogy barmilyen szervi elvaltozas lenne.
2020. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell tovább keresgélni. Nagyon sok esetben az a helyzet, hogy a diagnózis után azonnal megtalálják a jó gyógyszert és nagyon ritkává válik a rosszullétek száma.


Azt meg hogy nálad mik a kiváltó okok neked kell tudni. Sokaknak semmi konkrét nincs csak egyszer jön, vannak akiknél a villogó fény, túlzott koffein, alkohol, szapora légzés (lehet nálad ezért jelentkezett párszor futásnál)

2020. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!