Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan akinek mandulakő...

Van itt olyan akinek mandulakő miatt kellett kivenni a manduláját? Akinek tályog volt rajta, azt hogy vette észre? Mi a tüneti különbség mandulakő és mandula tályog között?

Figyelt kérdés

Ha igen, hány évesen történt és mióta halasztotta a műtétet?

Volt valami szövődmény?

Mindent írjon le kérem részletesen, mert már rettegek hogy belehalok egy ilyen pitiáner műtétbe...

Kb egy éve csak ürül magától az undorító trutyi, de már egyre nehezebben jön ki és a minap tele volt vele a mandulám. Amit tudtam, kinyomtam, de rettenetesen félek, hogy el fog fertőződni vagy hogy rámegy a szívemre.

Hallottam olyanról is, hogy haltak már bele mandulaműtétbe.

Ha rászánnám magam, mire kell odafigyelnem, mit ehetek, mennyi a lábadozási idő stb.?



2020. aug. 16. 17:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg ez egy kisebb műtét. Nagyon kicsi a halálozási arány. Engem másnap ki is engedtek a kórházból. A műtét utáni 1-2 hét sokkal rosszabb mert fáj. Nyugodtan csináltasd meg, ha szenvedsz ettől, a mandula egy idő utan ha ilyen csunya egy góc lesz a testedben, ami nem jó. Ilyenkor már egyértelmű többet árt mint segít. Menj orvoshoz :) minden rendben lesz.
2020. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Nekem tályog volt rajta és meg kellett műteni miatta. Én amúgy nem tudtam, hogy ez a probléma, de nagyon rosszul voltam, elmentem a háziorvoshoz, aki azonnal elküldött a kórházba és még aznap meg is műtöttek. De nekem mondjuk addigra már tényleg elég rossz volt a helyzet. Elment a hangom, annyira fájt a torkom, hogy nem tudtam nyelni se és csak pár korty vizet tudtam leerőltetni meg a számat se tudtam rendesen kinyitni. (Mielőtt megkérdezné valaki, hogy miért voltam olyan hülye, hogy eddig vártam az orvossal, először csak sima torokfájának indult és azt hittem, ha pihenek, szedek vitamint meg iszok teát, magától jobb lesz, de aztán hirtelen lett sokkal rosszabb)

20 éves voltam, a műtét során minden jól ment és mire lejárt a 2 hetes regenerálódási időszak, már abszolút semmi bajom nem volt, de emlékeim szerint már egy hét után jól voltam, csak még egy kicsit gyenge. Enni meg eleinte ilyen könnyen lenyelhető, puha dolgokat kellett, mint üres főzelék, pürésített gyümölcs, joghurt, fagyit is mondták, hogy azt nyugodtan lehet már rögtön és utána fokozatosan tudtam enni mást is.

Persze, van műtéti kockázat, mint mindennél, de ez azért elég rutin dolog és nem kizárt, hogy veszélyesebb nem kivetetni.

2020. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld mindenkinek!:)

Az az igazság, hogy nekem nem fáj, csak kezd elmenni a hangom és nagyon zavar, hogy tudom hogy tele van olyan mocsokkal a mandulám... Tehát akkor tályogom nincs ezek szerint, viszont a mandulakő ha jól tudom már képes gócként viselkedni... És ezt hogy állapítják meg? Attól félek hogy bekerül a baktérium a véráramba, mert ezeket a köveket valami baktérium okozza. Hiába alacsony a halálozási ráta, kicsit már paranoiás vagyok és félek, hogy pont beleesnék abba a kevés százalékba...:(

2020. aug. 17. 11:45
 4/27 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el vele orvoshoz, nézze meg ő és utána meg tudja mondani, hogy mennyire lenne szükséges a műtét. Ha komoly a helyzet, akkor úgyis azt fogja javasolni, mert ha annak még mindig sokkal kisebb a kockázata, mint ha nem veszik ki, akkor tényleg érdemes bevállalni. Megértem, hogy félsz tőle, én is megijedtem kicsit, mikor közölték, hogy akkor pár óra múlva műtenek is (a háziorvos csak azt mondta, hogy antibiotikumot fogok kapni intravénásan, nem számítottam arra, hogy műtét kell). A műtét komolynak hangzik, viszont ez tényleg rutin dolog és nem is kell tőle tartani.
2020. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat is, hogy nem fertőtlenítették a torkot meg nem kezelték ki rendesen, ezért kapott valaki vérmérgezést és utána meg a kórház széttette a kezét, hogy nem ők tehetnek róla...
2020. aug. 17. 12:22
 6/27 A kérdező kommentje:
Meg ha felszakad a seb idő előtt és elvérzek? Sohasem volt semmilyen műtétem.
2020. aug. 17. 12:23
 7/27 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy tényleg volt ilyen, de ez egyáltalán nem egy általános eset. Rutinműtét, gyakorlott orvos ilyet biztos nem hibázna.

Nem fog felszakadni a seb, hiszen az első pár napban mikor még a legveszélyesebb ilyen szempontból, ott leszel a kórházban és ha bármi történne, azonnal segítenek rajtad. Utána meg pont azért kell puha dolgokat enni, hogy az étel nehogy felsértse a sebet. Meg fürdeni se szabad egy jó ideig, mert annál lenne kockázat, hogy a melegtől kitágulnak az erek (nem vagyok orvos, úgyhogy lehet nem pont így van, de az rémlik, hogy ezt mondták). Szóval minden apró kockázatot próbálnak elkerülni ezekkel és elmondják mit lehet és mit nem. Azért ennek ellenére is biztos van olyan, akinek felszakad a sebe, de egyrészt ez valószínűleg ritka, másrészt meg nem is biztos, hogy ebbe belehalna, hiszen ha hívják azonnal a mentőt, segítenek amilyen gyorsan csak tudnak.

De ezeken tényleg felesleges stresszelni, ez kb olyan, mintha attól félnél mindig, hogy valami baleset ér, ha kimész az utcára.

2020. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Nyugi semmi baj nem lesz. Menj el orvoshoz neki minden kerdesedet fel tudod tenni. Meg a mandulakő az idő utan kellemetlen szájszagot is okoz. Ami gondolom nem kell említeni eleg kellemetlen a körülötted levőknek. Ne parázz ennyire ennyivel arra is mag van az esély hogy kilepsz az utcára es ráesik egy tetőcserép. Nem érzed magad így jól leirtad a megoldás ra hogy felkeresel egy orvost.
2020. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Akkor miért van, hogy valakit csak egy napig tartanak bent?

Igazad van, megpróbálok lenyugodni és hamarosan elmenni orvoshoz, mert nem halaszthatom tovább.

Inkább nekem kellemetlen, nem a körülöttem lévőknek. Igaz és köszönöm a segítséget mindenkinek!

2020. aug. 17. 12:48
 10/27 anonim ***** válasza:
Azért mert nem mind1 mekkora volt a mandula amit kivettek mennyire volt gázos. Egy kisgyerek gyorsabban gyógyul, mint egy felnőtt, ha nagy volt a mandula nagyobb a seb is hosszabb a megfigyelési idő. Emelett ha nem tudsz normálisan enni az előírtból vagy inni akkor is tobb ido hiszen nem engedhetnek ugy haza.
2020. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!