Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Úgy féléve nem tudok mélyalvás...

Úgy féléve nem tudok mélyalvásba lépni. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Kb. január óta nagyon rosszul, felszínesen alszom Az alvási időm is lerövidült, de a nagyobb baj az, hogy úgy érzem képtelen vagyok mélyen aludni. Azelőtt sosem volt gond az alvásommal, mindig jó alvó voltam. Pár éve szívritmus problémáim vannak és az EKG-m is rossz szokott lenni. Szedek szívgyógyszert és vérnyomás csökkentőt is, de nem érzem hogy javítanának a közérzetemen. Gyakran érzek erős szorítást a halántékomban és olyan ájulás közeli érzés tör rám olyankor. A látásom és a hallásom is jelentősen romlott az utóbbi időben. voltam szemészeten és fülészeten is, és megállapították, hogy jelentős a romlás.


Lehetne valamit tenni ez ellen vagy megfogok halni? Úgy érzem egyre rosszabbul bírja már a szervezetem. folyton nagyon fáradt vagyok és teljesen összemosódnak így a napok. Félek, hogy becsavarodok majd. Nem tudom, meddig fogom ezt bírni, de úgy érzem egyre nehezebb. A szemeim is nagyon fájnak és fáradtak a nem alvástól. 36/F



2020. aug. 20. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem horkolsz véletlenül?

Illetve: Covid - os nem voltál? Hosszútávú hatásairól olvastam ezt - azt, inkabb talalgatásnak tűnt nekem, de a szív-és keringés meg az idegrendszer tűnt érintettnek több kutatás szerint.


(Tavaly november óta tudnak a vírusról, ìgy túl sok adat nyilván nem áll rendelkezésre.)

2020. aug. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Én is hallottam, hogy vannak ilyen tünetei a Covid-nak, de én már kb. 3 éve nem voltam külföldön, viszont helyi kórházakba sokat járkáltam, így akár itthon is elkaphattam. Ha én mondjuk már tavaly elkaptam a vírust, azt még most is kimutatná a teszt elvileg? Megérné csináltatnom egyet?
2020. aug. 20. 01:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit vérből néznek (tehát ellenanyagot keresnek), azt tudtommal kimutatja, azonban nem tudom, ez is kérhető-e, vagy csak a másik (amelyik a vírus jelenlétét keresi, tehát azt nézi, aktuálisan van-e benned kórokozó).


Egyébként a horkolás is csinálhat csúnya dolgokat, az apnoe miatt iszonyú kimerült lesz az ember és az oxigénhiány összes tünetét "élvezheti".

Ezt lehet, hogy egyszerűbben vizsgálhatod te magad is egy diktafon alkalmazással, ha pedig megerősíti a gyanút, akkor alváslabor + műszerek.

2020. aug. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudják, hogy kimutatja-e. Voltak azok a kórházban kezelt személyek, akiknek néhány hónap múlva nem tudta kimutatni. Ezért aggódnak, hogy az oltás menni ideig fog ellene védeni...
2020. aug. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig mindent a Coviddal összefüggésbe hozni. Kérj beutalót alváscentrumba, nem fogsz meghalni. De megértelek, rosszul alszom és kimerítő.
2020. aug. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!