Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melanomának mik a kialakulási...

Melanomának mik a kialakulási okai?

Figyelt kérdés
Kerestem interneten de csak annyit találtam hogy a túlzott napozás, még van valami? És mennyi időt jelent a túlzott napozás?

2020. aug. 24. 18:07
 1/9 anonim válasza:

Ózonréteg elvékonyodása következtében megnövekedett káros UV-sugárzás és a szoláriumhasználat. Ez a cikk elég részletesen leírja:

[link]

2020. aug. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igazábol napon nagyon keveset voltam ezen a nyáron, szoláriumba megmég sosem voltam és jelenleg 17 éves vagyok. De nagyon félek hogy valamilyen bőrrákom lehet esetleg melanoma. Ha esetleg tudja, így is lehetséges a kialakulás? (Könnyen lebarnulok)
2020. aug. 24. 19:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a melanoma egyre gyakoribb és egyre fiatalabbakat érint, ezért évente egyszer mindenkinek, életkortól függetlenül ajánlott lenne elmenni bőrgyógyászhoz szűrésre. Szerencsétlenül van egyébként feltéve a kérdés, sajnos nem tudjuk, mi a rák kialakulási oka, csak kockázati tényezőkről beszélhetünk, amelyet hajlamosítanak, ezek melanoma esetén: sok anyajegy, szabálytalan, többféle színű részből álló anyajegy (ún. atípusos naevus), melanoma előfordulása szülőnél, testvérnél (ún. első fokú rokonnál), szeplősség, könnyen leégő bőr, korábbi leégés, vörös haj, szolárium, immunszuppresszió, ill. egyes öröklött genetikai betegségek. Amit a megelőzés érdekében tehetsz, hogy 11-15 között nem mész ki, használsz napvédő krémet, nem égsz és nem barnulsz le (a barnult bőr nem az egészséges bőr, nincs olyan, hogy "egészséges barnulás", a barnulás a nap által okozott károsodás jele!), használsz napszemüveget, ill., mint írtam évente vegyél részt szűrésen. Továbbá itt egy rizikó kalkulátor angol nyelven: [link]
2020. aug. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Esetleg még annyit megtudna mondani, hogy ezek normális anyajegynek mondhatóak? Természetessen tudom, hogy innen nem lehet megállapítani.

Képek: [link]

[link]

2020. aug. 24. 19:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Most reagáltam az előző kérdésedre, olvasd el, amit írtam, ide nem írom már.
2020. aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kép alapján felelősséggel nem lehet megmondani, bőrgyógyászok is dermatoszkóp segítségével vizsgálják az anyajegyeket, ráadásul én nem is vagyok bőrgyógyász.
2020. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A napozás nem feltétele a bőrrák kialakulásának, csak növeli az esélyeket. Én alapból sem vagyok sokat a napon, és ráadásul olyan helyen alakult ki nálam melanoma, amit alig ér napsütés. Minél fiatalabb valaki, annál ritkább, de sajnos bármikor kialakulhat. Ha aggódsz, menj el bőrgyógyászhoz! Ha elég korán észreveszik, akkor majdnem biztosan gyógyítható, ha meg nincs semmi, akkor legalább megnyugodsz. (A képeket nem néztem meg, képesítés nélkül nem lehet megmondani.)
2020. aug. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És nálad mik voltak a tünetei? Úgy értem, hogy vérzett is vagy valami?
2020. aug. 25. 10:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vérzett, csak szépen lassan növekedett és sötétebb volt, mint a legtöbb anyajegyem. Nem gondtoltam, hogy baj van vele, nem ütött el nagyon a többi anyajegytől (énszerintem... az orvos már messziről látta, hogy nincs rendben). Szerencsére elég korai stádiumban kiszűrték a kontrollvizsgálaton, nem tudom, hogy később hogy nézett volna ki.
2020. aug. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!