Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha szerintem vérszegény...

Ha szerintem vérszegény vagyok, kérhet a háziorvos vérvétel?

Figyelt kérdés
Igazából elég sokat vagyok fáradt és már 5 éve nem vették tőlem vért. Meg lehet a vesémmel is baj van, volt problémám vele korábban.
2020. aug. 25. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, kérhetsz tőle labor beutalót.
2020. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kérhet. Attól a fél decitől amit levesznek nem leszel érezhetően rosszabbul.
2020. aug. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Persze, egyébként évente 1 labor nem ártana egyébként sem. Szólj neki, a gyanúdról, akkor kérnie kellene vasat is.
2020. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sajnos én el szoktam ájulni vérvétel után...


Nem merek odaállítani, hogy bocs de vérvételt akarok.

2020. aug. 25. 17:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor vigyél magaddal kísérőt, vagy közöld előre hogy ez lesz hogy fel tudjanak készülni. Teljesen egészséges emberek között is vannak akik már a vér gondolatától rosszul vannak, meglátva azt meg elájulnak. Ennek nincs köze a vérszegénységedhez.
2020. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Nem merek odaállítani, hogy bocs de vérvételt akarok."


Mondd azt, hogy szeretnél labor beutalót. Amúgy is el kellene mondanod a panaszaid, hiszen a vese problémádra is gyanakodsz. Úgyis a doki dönt, de ésszerűen lehet kérni is dolgokat.


Vagy: fizetős magánlabort veszel igénybe.

Figyelembe veszik - ott is -, hogy ájulós vagy, csak szólj erről előre.

2020. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyébként nem a tűtől, vagy a vérvételtől félek, nem pszichés alapon van, hanem miután leveszik a vért, egy kis idővel vagy rosszul leszek, vagy elájulok. Azaz attól vagyok rosszul, hogy levesnek valamennyi vért...


Egyébként nem ettől félek, hanem, hogy hülyének néz, vagy nincs semmi bajom, meg hogy előre közlöm a diagnózist....

2020. aug. 25. 20:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Soha nem a vérvételtől leszel rosszul!

28-as hemoglobinnal, vérátömlesztést kapva az aznap a második vérvétellel (az ellenanyag szűréshez) sem ájultam el, sőt rosszabbul sem éreztem magam.

2020. aug. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Pedig de, volt, hogy bent tartották az osztályon, mert vérvétel után annyira rosszul lettem, hogy elájultam. De attól leszek rosszul, hogy leveszik azt a vért. 80 a vérnyomásom is...
2020. aug. 25. 21:30
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor te is olyan vagy mint én. Engem 2 éve műtöttek, altatással. Mikor felébredtem (már a kórteremben), akkor ment ki éppen egy nővér egy vérvételi kémcsővel a kezében. Megkérdeztem a mellettem lévő "kórtársat", hogy kitől vették azt a vért, és azt mondta hogy tőlem kb. 10 perccel ezelőtt. Ahogy befejezte a mondatot már vágódtam is hanyatt az ágyon. Nekem elég volt a vérvétel tudata ehhez, holott nem emlékeztem rá, nem éreztem semmit (bennem volt az a műanyag csap), nem tudtam magamtól hogy az az én vérem. Szóval ez ilyen pszichés dolog, szerintem nálad is.
2020. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!