Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandulagyulladás esetén...

Mandulagyulladás esetén természetes az 5 napja tartó, fokozódó, egyre leírhatatlanabb fájdalom?

Figyelt kérdés

Hét vége felé kezdett fájni a torkom, először csak egyik mandulám környékén - volt már ilyen régebben enyhébb megfázáskor, gondoltam 1-2 nap és elmúlik. Szedtem Rhinathiol Cold-ot (általában az segít), szopogattam több gyógynövényes cukorkát. Napról napra fokozódott a fájdalom, így tegnap az orvosig jutottam (azt nem mondta, mi vár rám). Felírt Ospamox 1000-et és mondta, hogy Strepsils Plus-t szopogassak. Az utóbbiban lévő lidocainra allergiás lehetek, mert mintha felgyújtották volna két órán keresztül az elszopogatása után a torkomat, nyakamat, fejemet. Így maradtam utána a bevált, gyógynövényes cukorkánál, az Ospamoxnál és Algoflex Forte-t is szedek mostanra. Minden csak maximum 2 órán át enyhíti a fájdalmat (Algo-t 6 óránként lehet szedni), a köztes időben leírhatatlanul fáj az egész torkom, ahogy nézem, a tüszők is kezdenek megjelenni, tehát nemhogy enyhülne, inkább rosszabbodik így 5 nap és 2 napnyi antibacizás távlatából is...


Ez természetes jelenség, ennek így kell fájnia? Előzőleg konkrétan mandulagyulladásom nem volt még. Vagy ez csak férfihiszti és szüljek, akkor majd megtanulom, mi a fájdalom?! :D


Továbbá: kötelező az ágynyugalom, vagy egy kihaltabb térre/mezőre kimehetek egyedül, maszkban sétálni? Tudom, erősen fertőző, ezért mennék oda, ahol rajtam kívül senki sincs, csak nem tudom, a terhelés ront, vagy javít-e a helyzeten és másnak sem akarok bajt okozni...



2020. aug. 25. 17:17
 1/3 Csomorkány ***** válasza:

Természetesnek természetes, de a mandulagyulladás igen súlyos formájára utal. Tüszős mandulagyulladás vagy mandulatályog. Én, amikor ilyen volt, 8 óránként szedtem a Cataflamot, utána tudtam kicsit enni. Reggel 4, dél, este 8. Nem volt gond a fölébredéssel...


A rossz hír az, hogy érik a felnőtt mandulaműtét, a jó hír az, hogy kevésbé szar, mint amit átélsz...

2020. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne 5 napról beszélj, hiszen abból 3 napig nem szedtél antibiotikumot, abból is csak kétszer vettél még be, ez nem elég a hatáshoz. Az Ibuprofen nem erős fájdalomcsillapító. Nekem speciel a Kalmopyrin válik be torokfájásra vagy próbálkozzál Diclofenac tartalmúval, de a recept nélkül kapható 25 mg-osból kettőt vegyél be. Ha a lidocainra allergiás vagy, mért nem veszel normál Strepsilst? Az teljesen jó, antibakteriális, antivirális. Gyógynövényes cukorka? Ne röhögtess! Ilyen alapon gombot is szopogathatnál. Egy rendes mandulagyulladás erősen tud fájni. Jó esetben használ rá az antibiotikum. Ne nagyon mászkálj, csak rövid időre kifejezetten a napra.
2020. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem kb 2hetig fàjt erősen,majd utánna több hét volt amíg èreztem.Sosem fàjt mèg így.
2020. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!