Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meddig lehet vagy kell a...

Meddig lehet vagy kell a neo-ferro-folgammát szedni? Sok helyen azt olvastam, hogy minimum 3 hónap. Édesanyám ezt napi kettesével szedni. Valakinek van valami infója ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

#vérszegénység #vas #folsav #Neo-Ferro-Folgamma #meddig lehet vagy kell szedni #heamoglobin
2020. aug. 29. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az idők végezetéig! :) Gondolom doki írta ki neki vashiányra! Mire feltöltődnek a vasraktárak az nem kevés idő. Mikor elfogyott az 1 doboz, érdemes vérvételre elmenni (szoktak is küldeni) és megnézni, hogy mennyire használt a készítmény. Nekem a neoferro konkrétan semmit nem ért, így kaptam vénásan :) most globifert szedek, hátha. Jövőhéten kiderül ér e valamit :)
2020. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. 100 szemet is be lehet venni akkor folyamatosan napi kettesével?
2020. aug. 30. 10:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát vérszegénységre írták fel, 3m alatt volt a vörösvértest a heamoglobin meg 85, ami nagyon kevés. Én némi javulást látok, legalábbis az erőnléte mint ha egy kicsit jobb lenne tőle.
2020. aug. 30. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem az volt a kezdő adagom, én is kettesével szedtem :) van aki hármasával szedi :) Felnőtteknek napi ajanlott adag: 3x 1-2 tabletta.Szóval még jóval a napi maximum dózis alatt van. Olyan 3-4 hónapig ajánlatos szedni, hogy a hemoglobin rendben legyen és a vasraktár újra telítődjön. Meg nem is az egész szívódik fel.


Egy dobozban 100 szem van, azt végigszedtem, utána vérvétel. Ha kettesével számolod, akkor az 2 hónap sincs!

2020. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, Tamara!:) S amúgy neked hatott, javult a vérképed tőle?
2020. aug. 31. 08:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a neo nem segített sokat, de kinek mi használ, egyénfüggő! A vérvétel majd megmondja, hogy neki segített e valamennyit. Ha nem javul eléggé, akkor a doki úgyis ír fel másmilyet! Nyugi! :)
2020. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!:)
2020. szept. 1. 08:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Pár havonta ellenőrizni szokták a vérképet. Nekem nem bírta a gyomrom így mást szedek de már 1 éve és lassan javul.
2020. szept. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Mondjuk én erről pont azt olvastam, hogy nagyon "gyomorbarát" ez a vastabletta.
2020. szept. 3. 08:25
 10/11 anonim ***** válasza:
1 év alatt állt helyre neken. Közben több kontroll volt
2020. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!