Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ugye nem vagyok leukémiás?...

Ugye nem vagyok leukémiás? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Minden úgy kezdődött, hogy találtam 2 db fájdalmas, kissé duzzadt nyirokcsomót a hónaljamban. Nagyon megijedtem, mert nem voltam előtte beteg, meg semmi ilyesmi, ezért elmentem a háziorvoshoz. Ő továbbküldött mindenféle kivizsgálásra: hónalj és mell ultrahang, valamint vér - és vizeletvizsgálatra.


Először a hónaljam és a mellemet vizsgálták meg, ahol kóros elváltozás nem volt található. A doktornő ezt írta a zárójelentésre: "mindkét axillában (hónalj) néhány szabályos nagyságú és szerkezetű inkább kissé reactiv jellegű nyirokcsomók ábrázolódnak." Rákérdeztem, azt mondta, hogy biztosan nem daganat. Ekkor megnyugodtam.


Később jött a vérvétel, aminek eredménye hidegzuhanyként ért. Kimutatta, hogy a fehérvérsejtek a normális határértéken belül vannak, mondjuk inkább felfelé ível (8.4G/l, míg a normális érték 4-9G/l között mozog). Ez eddig még elmegy, viszont a fehérvérsejt 5 alkotóelemből áll, amelyből 2 értékem nem volt megfelelő, ha a %-os arányt nézzük (darabszámra mindkettő a határértéken belül volt). Ez a 2 az alábbiak:

Limfocita: 56.6%, normálérték: 20-40%

Neutrofil: 32.2%, normálérték: 46-66%

Ezek igencsak jelentős eltérések, ezért rákerestem hogy vajon mit jeleznek. Emelkedett limfocita jelezhet limfoid leukémiát, vagy limfocitás leukémiát. Ezeknél a betegségeknél viszont kimutatható az emelkedett fehérvérsejt szám is, ami szerencsére nálam nem áll fenn. Semmi más tünetem nincs az érzékeny nyirokcsomókon kívül. Továbbá vírusfertőzést is jelezhet az emelkedett limfocita érték.

Csökkent neutrofil szám is utalhat leukémiára: "Szintén a csontvelőben történő termelés csökken a csontvelőt érintő betegségek következtében: leukémia, limfóma", továbbá "..., de bakteriális vagy vírusos fertőzésekben is előfordulhat neutropénia (csökkent neutrofil), a sejtek fokozott felhasználásnak köszönhetően.


Hétfőn megyek a háziorvoshoz az eredménnyel, amit ma kaptam meg, de nagyon félek.:( Konkrétan rettegek, nehogy leukémia legyen. Ezek az értékek nagyon nem jók. Más eltérésem nincs, vörösvérsejtjeim rendben vannak, és mint írtam, más testi tünetem sincs (pl láz, fáradtság stb). Leukémia egyik tünetegyüttese a megnövekedett máj és lép, de azt a háziorvosom ellenőrizte és rendben volt mind a kettő. Próbálok nem a legrosszabbra gondolni, de ez az eredmény teljesen elborzasztott. Még csak 23 éves vagyok, előttem áll az élet..

Ki mit gondol? Köszönöm, ha végigolvastad.



2020. aug. 29. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis, nem vagy az, nyugodj meg. Nem szabad magad diagnosztizálni az internet alapján, mert olyankor az ember mindig a legrosszabbra gondol. A tüneteid sem arra utalnak, hogy leukémiás lennél, de majd az orvos megmondja.

A legrosszabb amit most tehetsz, hogy neten olvasgatsz rémtörténeteket ezzel kapcsolatban. Inkább foglald el magad mással, tereld el a gondolataidat, nyugodj meg, semmi baj nem lesz ☺️

2020. aug. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden rendben lesz!❤❤❤
2020. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
A normálértékek többszörösénél "érdemes" elkezdeni aggódni.
2020. aug. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igazán kedves vagytok.❤️ Kicsit megnyugodtam. Ha bárkit is érdekel, megírom majd hétfőn, hogy mit mondott a háziorvos.
2020. aug. 29. 20:43
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen írd majd meg. 🙂

Egyébként ha ez megnyugtat én agydaganatot diagnosztizáltam magamnál tavaly internetes cikkek alapján. 😀 Tiszta ideg voltam, minél többet gondoltam rá, annál jobban fájt a fejem. Persze kiderült végül, hogy semmi komoly, sima algopyrintől elmúlt pár nap alatt.

(1.válaszoló vagyok.)

2020. aug. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Lláttam már leukémiás vérképet, hát az nem ilyen volt.


Az én háziorvosom mindenkinek azt mondja, hogy nevezze a nevén hogy mitől fél és megbeszéli utána velük, hogy miért kizárt dolog.

Falra másznak az internettől :)))

2020. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen ird le mi volt, remelem nem lesz semmi baj ❤️
2020. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem nagy eltérések. Nekem a fehér vérsejt mindig 12-14, nem is foglalkoznak a dokik vele. Ez enyhe gyulladástól is lehet. A vér süllyedés, ha nagyon extra magas, az már daganat gyanús, de olyan 40-50 fölött. Enyhe emelkedés inkább csak gyulladás miatt van.
2020. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ma voltam a háziorvosnál és szerencsére csak jó híreket kaptam. Azt mondta, hogy kizárt, hogy leukémiás lennék, mert az értékeim összességében jók, a vérkép pedig egy krónikus heveny gyulladásra utal a hónaljamban, ami nem súlyos. Ez a szőrtelenítéstől alakulhatott ki, úgy, hogy egy vagy több szőrtüsző bekerült a bőröm alá amely kiváltotta a nyirokcsomó-gyulladást. Ezt jelzi a vérképen a kissé megemelkedett limfocita és csökkent neutrofil érték is, de mindkettő benne van a normál tartományban, ezért nem számít súlyosnak a gyulladás. Leukémiánál a normál értek többszöröse látszana, valamint nagyon magas fehérvérsejt szám.

Nagyon köszönöm mindenkinek a támogatást, igazán jól esett és nagyon aranyosak vagytok.❤️

2020. aug. 31. 12:03
 10/14 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, nem heveny a gyulladás, hanem krónikus. Mindkettő nem is lehet egyszerre.:D a többi stimmel.
2020. aug. 31. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!