Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezeletlen reflux?

Kezeletlen reflux?

Figyelt kérdés

Már egy éve sejtettem hogy valami nem oké, de úgy látszik utolért.


Torkomban gombóc, nyelni alig bírok (akár éves akár ivás), fáj a torkom, lázam volt, de már több napi gyógyszerezés után elmúlt. Kaptam gyógyszert hogy ne marja a sav a nyelőcsővet, de igazából rosszabbodik. Nem tudom mitévő legyek. Orvos csak ugye hétköznap van. Már 1 napja elkezdtem a diétát (nem sok, de azóta csak súlyosbodott). Mi tevő legyek, tippek valaki?



2020. aug. 30. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Refluxra rendszeresen kell savlekötőt szedni, ha továbbra is érzed hogy mar akkor valószínűleg erősebbre van szükséged vagy másik fajtára. Én próbáltam már pár fajtát, vényre kaphatót és vény nélkülit is de jelenleg az Acido-git tabletta az ami bevált. Igaz nekem nem súlyos mert igyekszem kerülni az olyan ételeket amik savat csinálnak, főleg a paradicsomos kaják azok amiktől kikészülök meg a szénsavas cuccok. Szóval mondd meg az orvosnak, hogy nem jó a gyógyszer amit felírt, most meg vegyél valahol Acido gitet ha találsz patikát, ha nem akkor meg szódabikarbóna, vagy hideg tej és tejföl is szokott nekem segíteni hirtelenjében.
2020. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy reflux, volt gyomortükrözés? Ha lázad is volt, akkor az inkább torokgyulladás.
2020. aug. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!