Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Autisták -ha nem értik a...

Blau Kind kérdése:

Autisták -ha nem értik a metaforikus nyelvhasználatot- miért mondják azt, hogy "reggel felszállok a buszra?"

Figyelt kérdés
Stb... Leszállok, felszálltam, stb...
2020. aug. 30. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ez nem metafora, hanem egy ige, amivel kifejezzük a közlekedési eszközök használatát.
2020. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A "metaforikus nyelvhasználat"-ról kérdeztem, nem arról, hogy mi "az a metafora". A metafórikus nyelvhasználatba minden belefér, ami a szó szerinti értelmezéstől eltér, ez érdekelne engem. Szóval hogy repülni a madarak szoktak meg a repülőgépek, nem pedig az ember, aki a buszra vagy más közlekedési eszközre felmegy. Mivel az autisták furcsán beszélnek, furcsa, hogy a "felszáll, leszáll" szavakat úgy alkalmazzák, mint ha "emberek" lennének, nem pedig madarak.:) Na, ezt most viccesen írtam, mindenesetre ez furcsa. Pl. ha azt mondom egy autistának, hogy "Köszönj" ő visszamondja: "Köszönj", de nem cselekszik és nem mondja. Ellenben egy buszre felszáll... És ha azt mondom neki, hogy "Kisírta a szemét", akkor el kezdi keresni az ember szemét a földön. Kérdés továbbra: "reggel felszállok a buszra..." , tehát? Valaki?
2020. aug. 30. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszik van szárnyuk. Ennyi a történet!
2020. aug. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nem minden autista vesz mindent szó szerint. Vannak köztük, akik értik a metaforákat, ők betanulják az efféle beszédfordulatokat.

Akik mindent szó szerint vesznek, azok nem értik ezt és a többit sem, nem is használják.

2020. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem metaforikus nyelvhasználatnak hívják, hanem azonos alakú szavaknak.
2020. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!