Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt, mennyi idő alatt...

Akinek volt, mennyi idő alatt jötthelyre a végbélrepedése?

Figyelt kérdés

Már fél éve szenvedek vele. A járvány alatt aranyérrel kezeltek, de nem javult, aztán járvány után eljutottam a proktológiára és kiderült, hogy végbélrepedés. Több mint 3 hónapja használom a kúpokat, kencéket és néha rosszabb mint az elején :( most 3 hét múlva kell visszamennem, de már kezd elegem lenni. Meddig tarthat ez még?! Az elmúlt 6 hónapban minden nap fájdalmasak a délelőttök, jobb esetben csak a délelőttök. Karácsonyra meggyógyulok?!

Esetleg vki Kaposvár közelében tud jó magándokit?



2020. aug. 31. 12:00
1 2
 1/14 anonim válasza:

Sokáig tarthat, de ha nincs elhanyagolva, akkor karácsonyig esélyes, hogy helyre jön.

Macerás dolog, és mindenkinek más használ, ezért sokmindent ki kell próbálni mire elgyógyul, de sosem szabad feladni.

Végső esetben műtéti út is van.

2020. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Szia! Én is ezzel kűzdök, lassan 3-4 hete. Teljesen kikészít. Kaposvár mellett lakom. Én Dr. Balogh Gáborhoz járok.
2020. okt. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom :( Te milyen kezelést kapsz?

Én azóta se jöttem helyre...pedig most egy olyan krémet kapok amitől fáj a fejem, meg nagyon ver a szívem. De ez még annyira sem hat mint az eddigiek...

Azon gondolkodom, hogy 2 hét múlva amikor megyek vissza megkérdezem hogy nem lehetne inkább megműteni, mert már tavasz óta kínlódok és elegem van már...

2020. okt. 20. 11:08
 4/14 anonim ***** válasza:
én kínából, az aliexpressről rendelek krémet, mert a körömgombával is sokáig küszködtem és csakaz az aliról rendelt készítmények voltak igazán hatásosak. Dicsérik az aranyérkrémeket is, már úton a termék
2020. nov. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Szia!

Szinte teljes mértékben ugyanez a problémám. Nagyjából fél éve áll fent, hol elmúlt teljesen hol előjött újra. Szintén félrekezeltem az elején aranyérre, míg végül el nem mentem egy proktológushoz magánklinikába.

Hiába volt nagyon jó fej a doki baromira betett nekem a vizsgálat.

Sokat rosszabbodott a seb, én is ugyanazt a krémet kaphattam mint te, fejfájást okoz. Nekem is rosszabb mint valaha volt esküszöm, hiába van végre elvileg "jól kezelve". Én konkrétan mindent csinálok már, útifűmaghéjat eszek minden étkezés után, lenmagolajat szedek, kamillás ülőfürdőzök, kúpozok, krémezek és nem javul. Minden nap azt érzem, hogy ez

már soha nem fog meggyógyulni. Konkrétan már lelkileg jobban megvisel mint testileg, földi pokol. Akárhányszor jobb lett visszaesik és nem érzem azt, hogy javulna bármennyit is mint régen, amikor még félrekezelve is simán meggyógyult. Egyre többet jár nekem is a műtéten vagy valamilyen más hasonló megoldáson az eszem. (Hallottam, hogy botox injekciót használnak erre, vagy elfagyasztják stb.)

Nekem azt mondta doki, hogy hónapok vagy akár fél év is lehet mire meggyógyul de így nem tudok fél évet kibírni. Minden nap rettegek, a wc megközelítésétől is szinte.

Te találtál már valamit, vagy javult/segített valami? Én a Székesfehérváron lévő aranyérközpontot néztem, hogy oda foglalok Decemberre valamit. Nekem is baromi messze van, de már nem bírom tovább.

Remélem meggyógyul, jobbulást mindenkinek aki ezzel szenved! :(

2020. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jaj úgy sajnálom :(

Én is elmentem magánba múlt hét csütörtökön. Fájt a vizsgálat, de hát muszáj volt. Azt mondta az orvos, hogy van vmi csomószerű ami egy korábbi komoly repedésből alakulhatott ki, és ezért nem javulok. Ugye nekem szekelés közben ki is csúszik vmi, és az fáj brutál, alig tudom visszanyomni :(((( 2 szerencsére nem mély repedést látott. Ma sikerült egy 3.at is összehoznom....

Nah és azt mondta hogy ezt sajnos meg kell műteni,ki kell metszeni a csomót. És pénteken hív hogy megbeszéljük hogy mikor. De ugye pénteken leállították a műtéteket a járvány miatt, úgyhogy azzal hívott fel, hogy sajnálja de nem tud műteni, és amint változás van, jelentkezik. :(((( teljesen összetörtem. Legjobb esetben is szerintem január végén indulna újra....én nem bírom ki addig. Ma nagyon szenvedtem. És nekem nincs is kemény székletem...és azt se tudom milyen korábbi komoly repedés lehetett...mert nekem ilyen panaszom soha nem volt. Első terhességem végén kezdett el kicsúszni székelés közben ez a valami, de nem fájt akkor...már magánkórházban gondolkodom, de kb 400eft lenne a műtét...nekem napi 3x van kb székletem, és mindegyik rémálom. Ma megint kellett bevennem fájdalomcsillapítót is :(( ez a rohadék covid!!!

2020. nov. 8. 21:58
 7/14 anonim válasza:

Szia, az előző vagyok. Mára már nagy örömömre sokat javult a sebem de természetesen egy random hasmenésnek hála vérzett és rosszabb lett mint mostanában valaha. Pont, amikor már örültem, hogy hátha van esély arra, hogy meggyógyuljon. Eszméletlenül kicsinál már lelkileg, minden nap bőgök miatta, ma egy sírógörcsöt is kiváltott ez, a mai dolog. Decemberre bejelentkeztem az aranyér központba, meglátjuk mi lesz. Én esélyt sem látok semmire sem államiban, ezért nem is kezdtem ott semmit el. Már nem is eszek szinte, tavasszal is 10 kg-ot fogytam emiatt, szerintem megint ez lesz a mai nap után. Teljesen reményvesztett vagyok, és nyakamon a nyelvvizsga és lassan az érettségi, ilyenek miatt kéne aggódnom eközben ezt is bőgve írom.

Remélem neked legalább javult valamit, én már roncs vagyok itt tizennyolc évesen emiatt. :(

2020. nov. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Úgy sajnálom :( fiatal vagy még ehhez. Ez lelkileg totál ki tudja készíteni az embert :(

Mitől van hasmenésed amúgy? Gyakran van?

Én egy fokkal jobban vagyok, persze fáj, de legalább nem gyulladt annyira. Ialugen krémmel kenem meg perubalzsamos kúpot használok, ez egész jól szinten tudja tartani.

Te mit használsz? Belülről is bekened? A repedésed belül van vagy kívül van?

2020. nov. 18. 07:49
 9/14 anonim ***** válasza:
nekem nagyon brutál volt a múlt éjszaka, maró érzések kínoztak, melyek kisugároztak a lábujjamig, szerintem vmi gyulladás vagy fertőzés kialakulhatott mert minden szir-szarral kenegettem amitől csak rosszabb lett. Alig tudtam aludni éjszaka, hajnali négy körül úgy felébresztett a fájdalom és a hidegrázás, h nem tudtam visszaaludni. Sejtettem , h itt már valami nagy gebasz van, de szerencsére eszembejutott az ezüstkolloid. Volt még egy kevés itthon, ittam belőle egy kupaknyit, illetve hidrogén peroxidot fújtam a "környékre" és megpróbáltam visszaaludni. Gyönyörűen, fájdalom nélkül aludtam kb 10 óráig, meglepődve kontstatáltam h az a szörnyű maró fájdalom szinte teljesen eltűnt, maradt a sima aranyér fájdalom, bizonyos pozicióváltásoknál. Voltam ma kakilni is, reszketve, igaz csak egy bonyónyi jött mert napok óta alig eszem , de jobb lett utána, lehet kicsit más lett a "fekvése". Akinek olyan nagyon de nagyon fáj, lehet be van gyulladva és azon tud segíteni az ezüstkolloid, csak erre akartam kilyukadni. De tovább mi lesz nemtudom, nem merek már odakenni semmit. Már csak a langyos-hideg vizes zuhanyt csinálom, segít ez is.De lehet még egy ülőfürdőt kipróbálok, svédcseppeset.Már csak ez jöhet számításba, én többet ilyen kínok után oda nem kenek semmit
2020. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#5-ös, Volták Székesfehérváron abban a központban? Pontosan mi a neve? Tudnál véleményt írni!

Köszönöm! :)

2021. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!