Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetnek ezek sclerosis...

Lehetnek ezek sclerosis multiplex tünetei, vagy pánikbeteg vagyok? Szurkáló, szikrázó érzés testszerte, néha bizsergő érzés kézfejen és lábfejen, bal szememre jól, de nem annyira jól látok mint a jobb szememre! Többi lentebb.

Figyelt kérdés

Mindig is kicsit komolyabban hatott rám, ha valamilyen betegség felmerült. Rögtön ráparáztam és keresgettem róla a neten mindenfélét, amit persze diagnosztizáltam is magamon.

A szülés óta kicsit elhatalmasodott rajta a pánik érzése. Egy évvel a szülés után pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg. Ahogy utánaolvastam, kiderült azért elég sok minden, hogy miért érezhettem így, meg úgy magam. Sok dologra van kihatással a pajzsmirigy. Hála istennek nem maradt sokáig kezeletlenül. Most nagyon szépen be van állítva az értékem.

De a félelmeim nem maradtak abba. Főleg, hogy egyik napról a másikra vettem észre, hogy be van állva a nyakam. Alvás után is kipihenetlen vagyok. Gyakran felébredek éjszaka. Mígnem egyik este a kézfejem és a lábfejem el volt zsibbadva, másnap pedig szurkáló, szikrázás szerű érzés jelentkezett itt-ott a testemen. Egész nyugtalan lettem tőle. Azóta hevesen dobog a szivem, már ez is zavar.


A nyakamra tornázok, krémezem, talán javulgat így hetek után. Hozzáteszem, hogy elég mereven tartom magam, szóval nem tudok ellazulni. Pedig semmi okom az aggodalomra, jó anyagi helyzetben vagyunk, nem fenyeget semmi veszély, mégis úgy érzem, hogy van valami, ami tudatalatt dolgozik.


Tüneteim: szurkáló érzés a végtagokban, fejbiccentésre zsibbadás érzés a lábujjakban, bal szememre jól, de nem tökéletesen látok, gyakran járok pisilni, néha remegnek a kezeim, ha nagyon kis mozdulatokat kell velük csinálnom (pl. kanállal rakni edénybe lisztet), gyakori éjszakai ébrenlét, néha melegség érzése a testem kül. pontjain, verejtékezés, fáznak a végtagjaim, néha az egész testem, folyton bizonytalan vagyok, van, hogy szédülök, ha hirtelen felállok, míg nem vagyok bemelegedve, futásnál lezsibbad mindenem.


Értelemszerűen vannak félelmeim, hogy mi lesz a kisgyerekemmel, ha velem valami történik. Eléggé komolyan veszem a felelősséget és ez szülés után leterített, ezért is alakulhatott ki a pajzsmirigy betegségem. Amit szintén a szokásosnál komolyabban veszek, erre is ráparáztam.


Kinek hogy kezdődött az SM betegség? Lehetnek ezek annak a tünetei? Már nem merek orvoshoz menni, max. magán úton, mert az utóbbi fél évben a pulmanológián keresztül a kardiológián át voltam sok helyen. Nézték uh-val a pajzsmirigyemet, vizeletminták voltak leadva, ortopédnál voltam, mert a térdem alatt fájt nagyon, de az is elmúlt, ahogy jött, 2x volt nagylaborom és minden eredményem jó.


Kérlek nyugtassatok meg. Ígérem beszámolok, hogy javul-e az állapotom, de akkor is aggaszt, hogy egyáltalán miért van ez.



2020. szept. 3. 17:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Ami még lemaradt, hogy azelőtt sosem szédültem a magasban, most pedig egy áruház első emeleti üvegkorlátja mellett alig bírok elmenni, mert félelemérzetem van és szédülök.
2020. szept. 3. 17:58
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Hipochonder vagy, szorongsz, és pánikolsz. A Gyakorin pedig senki nem fog neked SM diagnózist felállítani, ezt biztos te is belátod. Én nem szeretném, ha unatkozó hülyegyerekek, háziasszonyok, vagy autószerelők diagnosztizálnának.
2020. szept. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akár lehet SM is, de ezt így nehéz megmondani. Anyós testvérénél is voltak hasonló dolgok, nála úgy kezdődött hogy egyszer csak elment a látása.
2020. szept. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazad van második. Tökre így van.
2020. szept. 3. 19:27
 5/6 A kérdező kommentje:

Jelentkezek, hogy mi lett velem azóta. Be kellett látnom, hogy hipochonder vagyok. Félek, hogy valami kialakul nálam. De! Az a szikrázó érzés és folyamatos bizonytalanság érzet kiderült, hogy mitől van. Egyébként magamtól jöttem rá, pedig belgyógyász ismerősünknek is beszámoltam róla, mégsem tudott okosat mondani.


Elkezdtem a nyáron Magnerot tablettát szedni és hozzá D vitamint. Valószínű túl lett adagolva, semmi szüksége nem volt a szervezetemnek ezekre.

Amint abbahagytam, egy hét után eltűntek ezek a szikrázó érzések, nem zsibbadtam, jól láttam mindkét szememre. Oké lettem, na.


A pajzsmirigy alulműködés okozhat hajlamot a szorongásra. Igyekszem ezeket kontorllálni.

Nem lettem tehát SM beteg, jól vagyok azóta is, visszatért a régi állapotom.


Amit nem értek, hogy az orvosok egyébként miért nem kérdezik ki rendesen a beteget sosem? Gyógyteával is jártam így. Méh erősítésre ittam fehér fagyöngy teát. Ami arra jó is. Viszont vérnyomás csökkentő. Cefetül lettem 4 hét után. Remegtem, lement a vérnyomásom, végtagfájdalmam lett.


Szerintem fel kellene tenniük az orvosoknak (tisztelet a kivételnek) olyan kérdéseket, hogy szed-e a beteg valamilyen vitaminkészítményeket stb. Mert itt is elkezdhettek volna vizsgálni ezer dologra és ennyi volt a hiba csak. Tegyem hozzá, nekem érzékeny is a szervezetem az ilyen dolgokra. A strapát bírom, ha fizikai munkáról van szó, de rögtön lereagál a szervezetem minden lelki behatást, illetve az ilyen gyógykészítmények sem szoktak bejönni.

2021. ápr. 29. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:
En is szorongos vagyok,egy ilyen periódus után ugy gondoltam,majd magas dozisu magne b6 helyre rak. 3 honapig szedtem kalciummal egyutt,napi tobbet is. Elkezdtek az izmaim rangatozni,testszerte mindenutt es rezegtek belul a csontjaim (mint egy hangvilla) . Utana neztunk piridoxin tuladagolas tunete,orvos is megerositette. Egy eve volt,de ha megiszim egy sima magneziumos pezsgotabit,mar este rezeg a labam,en tobbet nem merek szedni.
2021. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!