Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy már túl van a...

Lehet, hogy már túl van a csúcson a második hullám?

Figyelt kérdés

Tegnap 510 új fertőzött volt Magyarországon, ma pedig 495. Az elvégzett tesztek száma meghaladja a 9 ezret.

Van rá esély, hogy innentől csillapodni fog idehaza a járvány?

Mit gondoltok?



2020. szept. 6. 10:53
A kérdező szavazást indított:
Szerintem innentől kezdve csökkenni fog a napi új fertőzések száma.
Szerintem tovább fog nőni az új fertőzések napi száma.
30 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csökkent annyival, hogy erre lehessen következtetni. Az elmúlt hetekben ilyen hullámzás volt, hol több, hol kevesebb. Szerintem holnap megint több lesz.
2020. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tobb kesz ennek. Nem ennyi ido utan vagyunk tul a csucson...kb. 1 het..
2020. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos h noni fog. De nem kell annyira megjedni, mert mar fel vagyunk keszulve a tomeges megbetegedesre. Az idos beteg emberekre kell megjobban odafigyelni.
2020. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog csökkenni, ez nem így működik. Augusztus 30-án 292 új eset volt, szeptember 1-jén 118, most meg látjuk, mennyi. Attól még, hogy az előző napnál ma kevesebb új esetet regisztráltak, az nem azt jelenti, hogy mostantól csökkenni fog. Sőt, még csak szeptember eleje van. Most kezdenek csak tünetek jelentkezni a sok augusztusban nyaraló meg bulizó embernél, ráadásul elkezdődött a suli is, szóval akik eddig még nem produkáltak tüneteket, azok most jól elterjesztik az iskolában, meg munkahelyeken. Tehát a számok még jó darabig növekedni fognak, valószínűleg.
2020. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne a csúcson?! Ti nem tudjátok mik zajlanak az egyetemeken... Kötelező a maszkot hordani, de az éjszakai életet biztosító szórakozóhelyek nyitva vannak, és nem kell maszk, távolságtartás.... Szóval ez itt hatalmas felelőtlenség! Tutira nőni fog az egyetemisták, és a családtagjaik körében, ahova hazamennek hétvégén! Ez a maszkhordás csak egy látszatintézkedés, hogyha a szórakozóhelyeken meg ereszd el a hajam van!
2020. szept. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Az a baj, hogy nem csak az egyetemisták tesznek a védekezésre, hanem mindenki más is. Elvileg az általános- és középiskolában is távolságot kéne tartani, meg a szünetekben, folyosókon, udvaron maszkot kellene hordaniuk a gyerekeknek, de ott sem tartják be.

Egy általános iskola mellett dolgozom, az ablakomból látom, hogy ott ölelgetik meg puszilgatják egymást a gyerekek az udvaron minden szünetben. Maszknak nyoma sincs.

A lakásom ablaka pedig egy óvodára néz, itt is maszk nélkül van mindenki: a személyzet, a gyerekek, a szülők, akik hozzák-viszik naponta a gyerekeket. :(

2020. szept. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Pontosan! Ez így nagy felelőtlenség. Mondom ezt én 20-on évesen! Dehát amíg nem lesz nagy gond, addig ez így marad. Amelyik országban fegyelmezettek voltak az első hullám alatt, ott annyira lettek lazák a második alatt! Lásd USA több állama, és Közép-Európa! Persze van kivétel!
2020. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről papolok már mióta, ez a fajta maszkolás nem ér semmit, csak a cseszegetésre jó. A rendezvényeket kellene betiltani, mindet.
2020. szept. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tovább fog emelkedni a sok hülye vírus elleniekneknek hála, akik supermannek hiszik magukat
2020. szept. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!