Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért tagadják ennyien a...

Miért tagadják ennyien a koronavírus létezését és ellenkeznek a maszk ellen?

Figyelt kérdés
Nem értem az egészet. Azzal magyarázzák “hogy bealarnak chippelni mindenkit meg megfognak ölni”. Minek ölnének meg? Hülyeség az egész
2020. szept. 7. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy néz ki, a mai híradás megtette a hatását. Ez már vagy a tizedik (ha nem többedik) kérdés a koronával kapcsolatban.
2020. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez nem direktbe a koronával, hanem agyhalott tagadóival kapcsolatos
2020. szept. 7. 15:06
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Ezt én se tudom...a föld is lapos, azt nem értem miért. de kell nekik valami, hogy ne rettegjenek, meg okosnak tűnjenek, nem is tudom...vagy rettegésben tartsanak mást....hogy miért vannak ezek, hát én mondjuk azért csinálnám, mert túl sokan vagyunk, az elitnek elég a kiszolgáló személyzet, és akkor azon se kell agyalni, ki hogy menjen másik bolygóra vagy háborúzzon, elférnek a kis helyen, ami normális lesz a klímaváltozás után
2020. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
de fura, hogy a többi járványnál se csökkent le a létszám, amikor ezeket nyomatták...miért pont most?
2020. szept. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tagadom, hogy létezik, de valószínűleg azért, mert eléggé pénz-szagú körülötte minden
2020. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Lássuk be a maszk kényelmetlen. Szerintem sokan főleg a fiatalok cikinek is tartják. Mivel a híradásokban azt mondják FŐLEG az idősekre krónikus betegekre veszélyes a vírus. Mivel semmi veszelyerzetük nincs mert sosem voltak még komolyan betegek úgy gondolják rájuk nem veszélyes a vírus. Az imformaciókat a saját tetszésük szerint ragadják ki. És sajnos elhangzott valaki szájaból hogy nem hatásos a maszk. Ezt az összes hülye megjegyezte azonnal igazolásképp miért ne vegye fel. A kire veszélyes kijelemtést pedig átértelmezték, hogy CSAK az idősekre. Mivel magukon kívül semmi nem érdekli öket. Pusztuljon meg mindenki aki veszélyeztetett. Így ez w nincs is vírus meg járvány egy kitalált ürügy azért mert dühösek hogy bezárt pár dolog meg maszkot kell venni. Semmi más csak egy hiszti. Ő sem hiszik, hogy nincs járvány csak azt hiszik "menőbb" ezt mondani mint felvenni a maszkot. Aztán van az a réteg is aki annyira elvakultan politizál hogy mindent tagad amit az aktuális kormány mond és ha azt kérné tőle Orbán ne ugorjon a Dunába inkább beleugrana. :) A tinédzserek meg amúgy is lazadó korban vannak. Ahol zűrös a családi hattér vagy primitív a közeg ott a gyerek így lázad. Eddig a cigi meg a pia volt most az új szokás a "leszarom a járványt akkor vagyok menő ha n veszek maszkot nézzen rám mindenki rondán a buszon akkora vagány vagyok, hogy nem érdekel." Nem érdekli, higy ezzel nem csak magának árt hanem az egész társadalomnak. Ugyan ez az idős korosztálynál akinek nem jött össze az élet és ezért most "rohadjon meg mindenki." Szóval több verzió is van. Meg azért eddig kevés volt a beteg. Szinte senkinek nem volt covidos ismerőse. Ez sajnos most meg fog változni.

:(

2020. szept. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azért egy ideje monitorozom az embereket.

Észrevettem, hogy egyre élesebb viták, szélsőségesebb nézetek alakulnak ki. Tekintsünk el a legszélsőségesebb nézetektől, mind a két oldalról!

Ennek tükrében a jellemző érvrendszer arra alapszik, hogy a kommunikált adatok nem hitelesek, és a kivételek sora meg szintén megmosolyogtat egyeseket. Vannak közszereplők, akiken nem látni maszkot, holott nagyon a belsőséges körbe tartozik. A sportolók ezzel szemben a lelátón maszkban vannak, de a pályán meg... ugyanakkor hány csapatban van újabb, meg újabb eset...

Azt veszem észre, hogy az ellenzők másik érve a kommunikált esetszám. Az, hogy még mindig több egyes más betegségben megbetegedők száma, a halálozási arány is alacsony, s azt se feledjük (mondják), hogy azért 2 hét alatt 6 esetről 600 lett. A szemükben ez nem igazából hihető, valamint az is komolytalanná teszi a koronavírust a szemükben, hogy már most tudják, hogy november végén fog tetőzni. Ezt tetézi, hogy pont "véletlenül" a nyári szünetben, amikor a turisztikai időszak pezsgett, volt kb 0 a napi betegek száma. Ezt így összerakva azt gondolják, a kommunikált adatok torzak, hamisak.


Én ezt látom, hogy az ellenzők erre alapoznak, és mind inkább elharapóznak a számok, egyre több szkeptikus lehet...

2020. szept. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó én nagyon komolyan veszem a járványt és sosem kételkedtem a létezésében. De az információk egy része egyszerűen teljesen torz és tényleg nem csodálkozom ha valaki már semmit nem hisz el. A pont szep 1re megugrott esetszám? Egyébként nem értem egyáltalán ha eddig elhallgatták most minek teszik közzé ha úgysincs szinte semmi korlátozás. Nevetséges az egesz járvanykezelés. Mikor nem volt Magyarországon járvány csak pár elszórt eset. Mindent bezártak. Most hogy már valós a veszély semki korlátozás sincs. Még olyanok sem amik nem veszélyeztetik a gazdasagot meg senki allását. Pl postán kint kell várakozni, létszámkorlát és távolságtartás a boltokban....stb. Mekkora cirkusz volt az érettségi körül most mindenki mehet iskolába. Szánalmas ez az egész. Én nem azt mondom, hogy zárjanak be mindent és emberek maradjanak munka nélkül de hogy ahol lehetne védeli intezkedeseket használni ott sincs semmi. A focimeccs a huliganoknak az miétt olyan rohadt fontos most? A könyvfesztivál meg veszélyes és betiltották? Akkorák az ellemtmondások meg a káosz és aki a kommunáció annyira pocsék és átgonolatlan. Cilike már nem tudom hányszor hazudtolta meg önmagát. Biológusként időnként a fejünket fogjuk attól amit mond és nem értjük ez mire kapott diplomát. Elkeserítő az egész helyzet. Nem csoda ha az emberek is meg vannak zavarodva.
2020. szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Mert egyes orvosok és gyógyszerészek baromságokkal tömik laikusok fejét. Én meg már kicsit kezdek besokallni attól, hogy laikus és hiszékeny ismerőseimnek magyarázzak a PCR működéséről, arról hogy ha egy in vitro kísérletben kijön valami az jó, de onnan még hosszú az út a gyógyszer felhasználásáig és nem, ez nem a kormány álságossága miatt van és még egy pár ilyen baromság, amire nem is emlékszem. De a kedvencem, hogy ezek az emberek nem hiszik el, hogy a vírus terjedése lassítható a maszk viselésével, hiszen “átfér a lyukakon”, de beszédhez leveszik a maszkot, mert a hanghullámok már nyilván nem férnek át.
2020. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ma a boltban láttam egy embert, aki a gyümölcsöknél tépett egy n. zacskót és kétszer is végignyalta az ujját, hogy szétnyissa a kis nejlont, majd ugyanezzel a kezével benyúlt a gyümölcsök közé (semmi fertőtlenítés, semmit sem húzott a kezére). Utána ment tovább a maszkkal az állán. Kb ennyire veszik páran komolyan a helyzetet.
2020. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!