Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikroham, vagy szívprobléma?

Pánikroham, vagy szívprobléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudni kell rólam, hogy nem gyakran, sőt kifejezetten ritkán fogyasztok energiaitalt, és kávézni szoktam csak. Történt egyszer, hogy egy kortytól órán erősödő szívdobogást éreztem, majd valami fura érzést a testemen, mintha melegedne, vagy, hogy írjam le. Ezt követően szédülni is kezdtem, a lábaim lezsibbadtak, és nagyon féltem, hogy meg fogok halni, szőrnyű érzés volt. Tartott bő 5 percig fokozatosan gyengülve, ezt még átéltem pár órával azután de sokkal gyengébben. Ma pedig, holott három napja semmi koffeint nem vittem be órán újra előjött. Most akkor valami szívproblémám lett attól a kevés adagtól, vagy esetleg, koffeinérzékenység?

Komoly válaszokat kérek, eléggé aggódok.



2020. szept. 7. 16:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudni kell azt is, hogy eléggé stresszes ember vagyok, nem egy népszerű gyerek, folyton zakatol az agyam és egy időben vizelni se tudtam az idegtől (ami nem tudom hogy történt de meg történt). Köszönöm előe is a válaszokat.
2020. szept. 7. 16:32
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel írtad hogy stresszes életet élsz betudható ez pánikrohamnak főleg ha el is múlik anélkül hogy bármi bajod lett volna. Meg ha szívprobléma lenne akkor nem biztos hogy ezt a kérdést kitudtad volna írni maximum akkor ha már túl vagy az orvosi ellátáson.

Az ha megiszol egy kávét az még nem okoz rögtön ilyet. nyilván pörögsz, stresszelsz és a kávé megemeli a vérnyomásod, pulzusod és erre rátesz egy lapáttal a stressz emiatt érezted azt amit éreztél.

Csak ezzel vigyázz mert a vérnyomásod magas lesz és úgy is maradhat amire már szedheted a gyógyszert. Sajnos én így jártam a stressz miatt ment fel a vérnyomásom hasonló tüneteim voltak korábban de nem ilyen durvák, és nálam egy erős migrénes fejfájással kezdődött a magas vérnyomás, felment 160-165 re és 155 nél lejjebb nem ment sehogy sem, csak gyógyszerrel.

2020. szept. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmu panik. Eloszor a koffein felidezte benned ezt az erzest, azota meg ettol felve elojott. Tipikus nemcsak a tunet, hanem ahogy beakad, es ujra eloidezed tudat alatt.
2020. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

kettes, tehát azt mondod, hogy a magas vérnyomásom pánikrohamot válthat ki?

Egyébként köszönöm a tájékoztatást, és sajnálom hogy ez lett veled!

2020. szept. 7. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kettes vagyok,de úgy gondolom az ellenkezőjére gondolt,tehát a pánikroham/stresszelés vált ki magas vérnyomást,egyébként pánikbetegeknek kifejezetten tilos koffeint fogyasztani.
2020. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nincsen
2020. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!