Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha pangásos szívelégtelenségem...

Ha pangásos szívelégtelenségem lenne 40 évesen akkor ugye kapnék valami tájékoztatást, kezelést, uhn meg ekgn kívül lenne még valami vizsgálat? Nem csak ráírnák szó nélkül a diagnózist a kezelőlapra amit adnak a vizsgálat végén?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mitől lehet ilyet ennyi idősen kapni? Nem volt infarktusom, alacsony a vérnyomásom, nem vagyok cukorbeteg, túlsúlyos meg dohányos sem vagyok és alkoholt sem iszom.

2020. szept. 8. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szívelégtelenséget kezelni szokták! Napnál rá gyógyszert, még tovább vizsgálnának igen. Nem is értem ezt.
2020. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Te írtad másik kérdésedben, hogy van mitrális prolapsusod? Az sok embernek van, nekem is, az nem okoz szívelégtelenséget.
2020. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen. Több nappal a vizsgálat utan vettem észre, hogy a lap végén a felsorolt diagnózisok közé be került ez is. Nem tudok másra gondolni, mint hogy valami elírás.
2020. szept. 8. 19:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Na, ha a végén van, így egymás alá írva, az nem jelent semmit!!!
2020. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg az ultrahang papírodat, keress ilyet a le írásban, hogy EF=? Mennyi ez a százalék?
2020. szept. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

EF 75% (Teich)

Azt írták amúgy a lapra, hogy az echo képe az előzőhöz képest nem változott ami másfél éve volt és akkor nem szerepelt a diagnózisok között a szívelégtelenség. Ezért értehetetlen az egész.

2020. szept. 8. 20:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A 75-ös,az egy nagyon jó! Nincs semmi baja a szívednek. Szinte kitűnő állapotban van :)
2020. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. Ezer hála. Ne tudd meg milyen állapotba kerültem mikor elolvastam ezt ma. :) Már azon gondolkoztam mivel fogom tölteni a maradék 5 évemet.
2020. szept. 8. 20:27
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként mit jelent az EF érték?
2020. szept. 8. 20:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Ejekciós frakció. Nézz utána. Ez a szív "erejét" mutatja, az összehúzódó képességét. Ezzel a te szíveddel nincs semmi baj. Azért se írtak fel semmit. Amúgy szedsz valamit? Magnézium? Nekem is mitrális prolapsus van, nekem "csak" EF=65 %. Azt mondták, az nagyon jó.
2020. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!