Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez széklet inkontinencia...

Ez széklet inkontinencia lehet vagy aranyér?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve. Jó pár éve van aranyerem, 1-2 éve elég fájdalmas volt. Elkezdtem érvédő táplálékkiegészítőt szedni és Kriston torna tanfolyamot is elvégeztem, rendszeresen gyakoroltam is. Mostanra egyáltalán nem fáj. Soha nem vértett. Gyerekkorom óta székrekedéses vagyok, nem ritka, hogy úgy érzem, nem sikerül teljesen kiüríteni a végbelet székeléskor. Ami miatt megijedtem, hogy tegnap el kellett mennem WC-re, de épp csak kicsit éreztem (nálam viszonylag lassú, mire ténylegesen el tudok menni), így még elmentem valahova. Kb.egy óra múlva hazaérve már erősebb volt az inger, elmentem WC-re és láttam, hogy két nagyon vékony, barnás csík van az alsóneműmön. Soha nem tapasztaltam még ilyet. Biztos, hogy nem a tisztálkodással kapcsolatos probléma, az előző székletürítés után(ami előző nap volt), lezuhanyoztam. Tudom, hogy az aranyér okozhat hasonló problémát, de az enyém most jó állapotban van és akkor sem tapasztaltam ilyet, amikor rosszabbodott korábban. Ezért most nagyon meg vagyok ijedve, hogy széklet inkontinenciával állok szemben. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi volt a diagnózis?

2020. szept. 9. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kenodo allagu a szeklet, sok maszatot hagy a vecepapiron es a vecekagylon is, az indokolja, miert. Akkor ez semmikepp sem inkontinencia, csak a vegbel falan ottragadt darab belulrol kiolvadt. Hiszen vegbelet nem oblitunk alapesetben.

Ha mindig nagyon zsiros a szeklet, az felszivodasi zavarra utal. Sokkal gyakoribb problema, mint beszelunk rola.

2020. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Legtöbbször -a székrekedés ellenére - kenődős állagú a székletem, nehéz papírral tisztálkodnom. Ezért biztos, ami biztos, le szoktam zuhanyozni utána. Kicsit megnyugtatott, amit írtál, logikusnak hangzik, bár arra gondoltam, ha jól zár az izom, bármi van is belül, annak ott kellene maradnia. De azért köszönöm.
2020. szept. 9. 13:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is aranyerem van és sajnos nálam is előfordul, mert nem ürülök ki teljesen. Nedves törlőkendőt használok, és jó mélyen kipucolom vele a végbélnyílást.
2020. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!