Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha karanténba kerülsz, mert...

Ha karanténba kerülsz, mert családtagod pozitív, akkor csináltathatsz 2 ingyenes PCR tesztet magadnak magán úton is, hogy hamarabb szabadulhass a karanténból (mintavételi helyek listája az NNK oldalán)?

Figyelt kérdés

Nálunk ezt mondta az ÁNTSZ-es hölgy, a karantén határozat mellé is csatolt egy ilyen levelet, hogy hol lehet megtalálni ezeket a mintavételi helyeket (tehát nem a mentős kiszállós változat). Azok meg elhajtanak, csak fizetés ellenében vállalnak/nának.

Az NNK oldalon nincs jelezve, hogy ingyenes lenne itt karanténosoknak, csak fel vannak sorolva, mint mintavételi helyek. Csak az ANTSZ állítja ezt határozottan. NNK telefont nem veszi föl, én meg állok középen, mint egy h....gyerek.

Ez egy új gyakorlat, megértem, ha még sokan nem ismerik, de, hogy ne is törekedjenek rá, hogy utánanézzen... Sokan fogják kérni, tehát felkészülhetnének rá, persze csak, ha akarják.

Vannak egyáltalán ilyen helyek vagy csak ők nem tudják vagy nem akarjak tudni? Hogyan lehet ezt érvényesíteni? Esetleg előre kifizetni és visszaigényelni?

Segítene, ha más is erre keresi a választ, esetleg tudja már.

Másik újdonság: nem kell kérvényezni, hogy elhagyd a karantént a vizsgálat miatt. Benne van a határozatban, hogy lehet menni.



2020. szept. 9. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Csak akkor ingyenes a teszt, ha tüneteket produkálsz. Karantén kiváltásra, meg egyéb okból mindig fizetős.
2020. szept. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
mivel karanténban vagy a fertőzőttel aki visszafertőzhet vagy utólag megfertőzhet ezért a negatív teszt itt semmit nem ér, hisz lehet csak 2 hét múlva produkálsz tüneteket. Addig vagy karanténban amíg a beteg és pont.
2020. szept. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van két ingyenes, ez biztos, a határozat mellé kaptuk tájekoztatasként. De hogy ez a mentős kiszállásra vonatkozik vagy más laborokba, ez a kérdés. Ha csak tippelgetsz, miért írsz?
2020. szept. 10. 00:15
 4/15 A kérdező kommentje:
2-es válasz is csak tipp. Nem ilyen a szabályozás. A mi esetünkben a beteg hamarabb hagyhatja el a karantént, mint a többiek. Két teszttel rövidíthetjük, akár hamarabb elhagyhatjuk, mint a beteg.
2020. szept. 10. 00:17
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Az ÁNTSZ két éve megszűnt, az NNK vette át a feladatait. A honlapot is csak azért tartják fent, mert az emberek nem tudnak róla.


Én úgy tudom, hogy a teszt csak akkor ingyenes, ha az állami rendszer eljut oda, hogy teszteljen téged. Ez jelenleg jó eséllyel a karantén vége előtt pár nappal fog bekövetkezni, vagyis nem sokat nyersz vele. De felhívhatsz pár magánrendelőt is, meg fogják neked mondani, ha pénzt kérnek.


A tájékoztató honlapok nagyon gyatrák, és nagyon el vannak maradva az infókkal. Az NNK-n pl. júniusi az aktuális eljárásrend...

Viszont központi koronavírus vonalakat tudom ajánlani. Engem pár perc után kapcsoltak, az ügyintéző felkészült és naprakész volt. Ha felhívod őket, megmondják, hogy mi a helyzet aktuálisan.

2020. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

két perc ennyi ideig tartott ezt kikeresni:

[link]


Ennyi, csak egy google tipp volt.:P

2020. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ja és karanténba kerülsz te is ha egy háztartásban élő beteg.
2020. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Csak az a teszt ingyenes, amit elrendelnek. Ha te vagy rá kíváncsi, vagy pl előbb szabadulni akarsz a karanténból, akkor fizetni kell érte. Ha nem is akarsz karanténba menni, akkor élj a határtól 30 km-en belül, mint én :) és akkor akárhova jöhetsz-mehetsz.
2020. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha a családtagod pozitív, akkor te magad nem kerülsz karanténba. Nálunk legalábbis így volt. Persze őket negatívra tesztelték.
2020. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Pombe ***** válasza:

Egy cégnél 1 dolgozónál kimutatták a koronát 4-én, azután ő hazament engedelmesen, magától, ahol szépen megfertőzte a feleségét és a lányát (amúgy semmi különösebb bajuk nincs, és a lázas részen már túl vannak). Tegnap beszéltem vele telefonon, és akkor még röhögve mondta, hogy senkitől semmilyen utasítást nem kapott, hogy mit kellene tennie. Nem jött ki hozzájuk senki, és nem kapott az ajtajukra hatósági házi karantént jelző piros cédulát se.


Hétfőn, 7-én kiderült, hogy a cégnél van még egy tünetmentes koronás. Ő is haza ballagott, és tudtommal vele se foglalkozik a kutya se...


Vicc az egész... :D


Az első fertőzött kérdezte, hogy olyankor mi van, ha nincs megbélyegzett ajtó, meg hivatalos utasítás karanténra? Most őt jogosan megbüntethetnék, ha kint flangálna az utcán?

2020. szept. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!