Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ötször több az aktív fertőzött...

Ötször több az aktív fertőzött és a napi új covid fertőzőt, mint tavasszal, miért nincsenek korlátozások?

Figyelt kérdés

Mostanában nem figyeltem ezt a témát, gondoltam biztos alacsony a jelenlegi szám, azért nincsenek korlátozások. De hallottam, hogy 400 felett van a napi új fertőzött Magyarországon, ezért utánanéztem a Wikipédia összesítő táblázatában:

[link]


Pl. ma 5571 az aktív fertőzött és 476 a napi új fertőzött.

Ha visszapörgetem a táblázatot látom kb május 1 környékén volt az év első felében a legrosszabb a helyzet 1931 aktív fertőzöttel és 88 napi új fertőzöttel.


Egyszerűen nem értem a logikát, akkor korlátozások, lezárások, bevásárlási sáv, stb volt, mindenki kértek maradjon otthon. Ezután a számok csökkentek és nem volt gond, hogy a fertőzöttek kórházi férőhelyhez jussanak.


Most sokkal magasabbak a számok és a táblázat szerint ugrásszerűen növekszenek. Totál nem értem, azt ha az év első felében indokolt volt, akkor most miért nincsenek ilyen növekvő számoknál korlátozások?

Értelmes válasz érdekel. Vírustagadók nem érdekelnek.



2020. szept. 10. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Azért mert a gazdaság nem bírna el mégegy olyan szintű korlátozást mint a múltkori.
2020. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor volt rosszul, felesleges volt. Én már anno is írtam, hogy minek minden puskaport ellőni, mit csinálnak majd ha 5x, 10x ennyi lesz?
2020. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert most van szabad kórházi ágy és lélegeztetőgép.

Svéd modell indult

2020. szept. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tavasszal is volt.
2020. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!