Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem vizeletből tesztelne...

Miért nem vizeletből tesztelnek koronavírusra? Ha közben a szennyvizet vizsgálják?

Figyelt kérdés
Mivel másabb a szennyvíz, mint a vizelet? Abból hogyhogy ki tudják mutatni?
2020. szept. 11. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Macerásabb lehet levenni? A mostani vizsgálat csak annyi hogy feldugnak egy pálcát az orrodba meg le a torkodon kb...

A vizeletre meg várhatnának órákat a mentősök.

Amúgy én úgy tudom, hogy székletben van jelen a vírus nem vizeletben.

2020. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Ok kimutatod, hogy a szennyvízben benne van, ezzel igazoltad, hogy X millió ember között van legalább 1 db fertőzött :)


A szennylét beleengedik pl. a Dunába, 20 km-er arrébb levő város meg abból veszi az vizet + Cl2 gáz és kész is az ivóvíz, inkább ezt kéne tesztelni!

2020. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1

Ismerősök elmondása alapján a mostani mintavétel előtt nem szabad enni, inni. Tudod, hogy kb. mikor mintát venni, de gyakran előfordul, hogy mégse tudtak elmenni, annyi helyre kellett menniük. Így nap végéig vársz evés, ivás nélkül mikor megtudod, hogy új időpontot kapsz.

Vérvételkor is gyakran kell vizelet mintát adni, ott se kell órákat várni egy pisire. Meg nem úgy működik, hogy egyszer csak váratlanul beállítanak, be tudod lőni, hogy mikor ne menj el.

2020. szept. 11. 14:33
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok, közben utánaolvastam, vizeletből is mutatták már ki a covidot, szóval ebben tévedtem.

Illetve jobban végiggondoltam és arra jutottam, hogy mivel ezt alapvetően egy légúti megbetegedéseket okozó vírusnak tartják, ezért evidens, hogy a mintát is légutakból veszik.

2020. szept. 12. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!