Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kihez forduljak a fej-és...

Kihez forduljak a fej-és arcfájdalmaimmal?

Figyelt kérdés

Szóval ez a történet júniusban kezdődött. Elkezdett fájni a fejem és az arcüregem. Azt hittük a klímától megfáztam , mert már előfordult ilyen. Ez a fájdalom nem belülről jött , feszítő csontfájdalom volt. Ezen kívül nem folyt az orrom , semmi más egyéb tünet. A háziorvos szerint arcüreggyulladás volt , kaptam is rá gyógyszert. Kb 1 hétig utánna nem fájt , aztán megint rákezdett és 5 héten át fájt minden egyes nap szünet nélkül. Átsugárzott a fülembe , az állkapcsomba , nyakamba. Egyébként általánosan az orrom körül , a homlokomon és a fejtetőmön éreztem enyhe feszítő , szúró fájdalmat. Voltam fogászaton , fül-orr-gégészeten, többször készül nálam labor de semmilyen eltérést nem találtak. Július végén abba maradt a fájdalom , majd augusztus utolsó hetében megint elkezdett fájni , a szemem érzékeny a fényre , nyomásra fáj jobb oldalt a halántékom, elszórtam érzek nyomó és szúró fájdalmat az egész fejemen. Nyomást érzek az orromban , fáj a szemem alatt is az arcok , a szemöldököm és az egész homlokom.

Nagyon stresszes vagyok egyébként, meglehetősen hipochonder. Lehetséges ilyen tartós fájdalom a stressz miatt? Vagy milyen szakorvost kellene felkeresnem a problémával?



2020. szept. 12. 09:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Szeretném még hozzátenni , hogy az elmúlt 4 hónapban a vérzéseim előtt akár 2 hétig heves PMS tüneteim vannak , fájnak a melleim, érzékenyek és a hasam is szűntelen. Ez normális , viszont nekem ezelőtt sosem volt ilyen problémám, főleg nem ilyen hosszú ideig a vérzések előtt. Arra is gyanakszom hogy valami gond lehet a hormonokkal is, 2 éve volt hogy 6 hónapig kimaradt, azóta megjön bár egészen 4 hónappal ezelőttig nem volt rendszeres , 21-30 nap között jött meg random, mostanában mindig 30 nap körül. 19 éves vagyok.
2020. szept. 12. 09:51
 2/5 TR75 ***** válasza:
Akár lehet stressz miatt is, de szerintem érdemes lenne neurológust felkeresni. Ha a labor semmit nem mutat, ez szokott lenni a következő lépés.
2020. szept. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Neurológus nézzen meg mindenképp. Trigeminus neuralgia (magyarul talán arcideg zsába?) könnyen lehet.
2020. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van megmagyarázhatatlan arc fájdalmam, időnként a bal szemem is begyullad, érzékeny a fényre. Fül orr gégészeten készítettek ct.t. Fogászaton is komplett cbct.t. Nem találnak semmi komolyat. Enyhe alergiám van valamire, de nem tudni, h mire. Pár éve elkezdtem kurkumát szedni. Úgy veszem észre, h az használt.
2020. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogorvoshoz menjél, meg fülészetre.
2020. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!