Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhatja-e gócos mandula?

Frostyka96 kérdése:

Okozhatja-e gócos mandula?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves vagyok, problémáim kb. egy éve kezdődtek. Kiskoromban gyakran volt mandulagyulladásom, de ahogy idősebb lettem igazából már nem volt jellemző. Ezért nem is foglalkoztam vele korábban. Majd nagyjából egy éve egyik napról a másikra, nyelési nehezízettségem lett. Észrevettem nyirokcsomókat az állkapcsomnál, 4-5-6 -ot mikor mennyi van, de igazából azóta is töretlenül megvannak, nem húzódtak vissza. Rengeteg orvosnál jártam, amit megállapítottak, hogy krónikusan gyulladt a mandulám. Mind a kettő elég csúnya, nem húzódnak vissza. Tüneteim nem múltak, készült pár UH a nyirokcsomók miatt, majd egy MRI is, hogy kizárjanak más dolgokat. Minden gyulladásos jellegű dologra utal, a manduláim az MRI-n is duzzadtnak látszottak. Április óta a hangszálaim is gyakran begyulladnak, rekedt a hangom, továbbra is nyelési nehezítettség, fájdalmam van. Az antibiotikumok semmit nem segítenek. Ezeken kívül néha fáradt vagyok, hajam nem hullik, izületeim nem fájnak. A tapasztalataitokra lennék kíváncsi, volt-e valakinek hasonló tünete? Gondoljátok, hogy a mandulámnak köze lehet a rekedtséghez is? A jelenlegi orvos akihoz járok a manduláim kivételét javasolta, mert genny folyik belőlük, amely szerinte a környező többi gyulladásnak is okozója.


Előre is köszönöm! :)



2020. szept. 12. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy rejtett refluxod van?
2020. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nos, az hozzátartozik a dologhoz, hogy 3 éve refluxos vagyok, történt tükrözés, de szedem a savcsökkentőt és nincs semmi olyan panaszom kb. 2 éve. Az egyik orvos próbálkozott savcsökkentő megemelésével, megváltoztatásával de a helyzetem nem változott, így tulajdonképpen azt kizárták.
2020. szept. 12. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Kihullott a hajam, a szemöldököm, a szempilláim. Fájtak a nyaki nyirokcsomóim, állandóan lázasnak éreztem magam, fájtak az ízületeim. Elküldtek góckutatásra. Közölték, hogy a manduláim miatt van minden. Kivették őket, azóta megszűntek a tünetek.
2021. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Utolso. Az osszes hajad kihullott?

Nekem most kezdett tole hullani. Mar foltokban latszik.

Visszano?

2021. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mandula miatt általában foltokban hullik, de van amikor diffúz jelleggel, tehát mindenhol egyenletesen. Nálam mindkettő volt.
2021. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fogászati góc következtében általában diffúz hajhullás alakul ki, mely esetén a hajas fejbőr egészéről egyenletesen történik a hajvesztés. A fejbőr egyre inkább láthatóvá válik, de egyértelműen körülhatárolható, kopasz foltok nem jelennek meg.


A gyulladásos góc kiválthat még foltos hajhullást, kopaszodást (orvosi nevén Alopecia areata) is, mely esetén a hajas fejbőrön jól körülhatárolható, hajhiányos foltok alakulnak ki. A hajhiány kerek vagy ovális foltokban jelentkezik. Több folt kialakulása is lehetséges, azonban a fejbőr többi részén a haj sűrűsége nem változik. Magán a fejbőrön nem látható elváltozás. Ezzel egyidőben a szemöldök, szempilla, szakáll, bajusz, orrszőrzet, de még a szeméremszőrzet területén is megjelenhetnek szőrhiányos területek. A foltok nagysága teljesen változó lehet.

2021. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2021. máj. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam először mindenhol hullott egyenletesen, később észrevettem, hogy a fejem oldalán már foltokban is. Ezután jött a szemöldök és szempilla. Lehet, hogy nálam volt más oka is. Menj el egy bőrgyógyászatra vagy fül-orr- gégészetre és majd megmondják,hogy mitől lehet.
2021. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem visszanőttek, de évekbe telt,amíg teljesen. Viszont pár hét vagy hónap után már sokkal jobb lesz.
2021. máj. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!