Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Családomban pszichés betegség?

Családomban pszichés betegség?

Figyelt kérdés
Sokáig azt hittem átlagos, esetleg jó családban nőttem fel. Nos szüleimnek orvos a szakmája, tehát eléggé felnéztem rájuk bizonyos szempontból most is értékelem ezt. De most kezd az körvonalazódni, hogy sok minden nagyon nincsen rendben. Egyrészt, mintha teli lennének nárcisztikus tünetekkel, nem vesznek komolyan, visszaélnek a helyzetükkel, megaláznak és humor tárgyáva tesznek, mindezt megspékelve azzal, hogy elnevetgélik, hogy ez milyen jó nekünk "gyerekeknek", mindazonáltal próbálják bizonygatni, hogy ők tökéletesek és megkérdőjelezhetetlen a személyük, miközben sorra lehet látni mit cseszegeknek el időről időre, úgy hogy elvárják az asszisztációt az egészhez, de még sajnáltatják is magukat. Gyakorlatilag tényleg csak az önbizalomromboláson vannak rajta. Nem tudnak mást csak okoskodni és kritizálni. Ezt hogyan lehet elfogadni, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe kerülsz a családod kapcsán és mi lehet a kiút, anélkül, hogy teljesen a perifériára kerüljenek a hétköznapi és emberi kapcsolatokkal kapcsolatos hozzáállásuk miatt.

2020. szept. 14. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudsz mondani konkrét példákat?
2020. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, mire?
2020. szept. 14. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogyan alaznak meg, tesznek humor tárgyává stb.

Miért kerülsz kellemetlen helyzetbe miattuk?


Ha ezeket tudjuk, könnyebb tanácsot adni szerintem.

2020. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Erzelmi zsarolas, zsarolas az anyagiakkal, az hogy olyanokat allit, amiket nem kovettel el, vagy a teljesitmenyed, adottsagaid kritizalasa, vagy hogy egyszeruen azt mondjak hulye vagy vagy hogy o ezt mennyivel jobban tudja, meg hasonlok. Szerintem emberileg nagyobb treben vannak mint en azt valaha is almodni mertem volna.
2020. szept. 14. 22:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Ismerosok csaladtagok elott rossz fenyben tuntetnek fel, vagy a hatad mogott allitanak rolad rossz dolgokat, munkatarsakkal osszefog ellened, mig teged csak szivat addig megmutatja massal milyen jo dolgokat tesz es o milyen jo es megerdemli a boldogsagot mig te nem. Egyertelmuen el akarnak lehetetleniteni. Mar azon gondolkodtam ezt olyan regen kezdtek, hogy ez veszelyeztetes kategoria sajnos. Psziches terror remisztgetes betegsegekkel, szellemi folennyel visszaeles. A masik csaladtag tiszteletenek eltiprasa. De tenyleg. Tobbdiplomasak. Es ezt bulibol csinaljak szerintem. Szerintuk alkalmatlan vagyok egy parkapcsolatra, mert nincs mit felmutatnom, meg eretlen vagyok az onallo dontesekre. Ilyenek. Kezdem szegyelni ezt a csaladot. Ez igynagyon szomorunak tunik. Nem tudom valtozhat-e ez meg.
2020. szept. 14. 22:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindent megtesznek azert hogy igazuk legyen, sokszor akkor is ha meg ok is tudjak mekkorat ferditenek, es csak azert is.. :D
2020. szept. 14. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!