Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek minek a tünetei lehetnek?

Ezek minek a tünetei lehetnek?

Figyelt kérdés
Puffadás (látványosan megnő a haskörfogat), székrekedés (nehéz ürítés, széklet vége elvékonyodik, utána nem teljes kiürülés érzése), szinte folyamatos székelési inger. Tudom, hogy ezek tipikusan daganatra utaló jelek. Összeszedem a bátorságom és bejelentkezek orvoshoz. Tudom, hogy a vastagbél tükrözést nem kerülhetem el, egyelőre még az altatásostól is nagyon félek, de muszáj. Felmerült bennem, hogy valaki tapasztalt-e ilyen tüneteket úgy, hogy kiderült az oka és az nem daganat volt? Jól esne egy kicsit még reménykedni és valahogy ép ésszel kibírni, míg időpontot kapok a tortúrára.

2020. szept. 16. 18:10
 1/8 TR75 ***** válasza:

Akár valamilyen fertőzés is lehet, IBS, stressz (ha ennyire parázol, az utóbbira tippelnék, bár ilyen messziről...

Hány éves vagy?

2020. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
IBS,plusz aranyér kombó? Nekem mindkettő van, amikor kint az aranyerem akkor van úgy, hogy nem ürülök ki rendesen. Véres széklet volt? Csaladodban vastagbél/ vegbél daganat? Mi a nemed/ korod, szakmád? Dohányzás,stressz?
2020. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2020. szept. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
37 éves vagyok, stresszes, szorongó alkat. Szellemi munkát végzek. Nem dohányzom. Aranyerem van. A családban vastagbél daganat nem fordult elő, más típusú mindkét ágon egy-egy nagyszülőmnél.
2020. szept. 16. 20:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy kérdésre lemaradt a válasz: Nem volt véres széklet.
2020. szept. 16. 20:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, az is lemaradt, hogy nő vagyok.
2020. szept. 16. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ràk, sima IBS. De ha megnyugtat,nezesd meg magad. En is ibs-es vagyok és szorongós, ha nekem gyanús volt valami,én is megnézettem. Inkább,mint utólag bànjam.
2020. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

IBS szerintem is. A stressz furcsa dolgokat tud művelni a szervezettel.


Pár éve volt ilyenem. Egy munkahelyi ebéd étel fertőzés + hosszan tartó, extrém stressz kombináció hatására alakult ki ez az érdekes reflex. Pedig olyan tankönyvi példa volt a lisztérzékenységre minden tünetem. Nekem csak gyomortükrözésem volt, ahol igazolták, hogy nem cölikália.


Azóta valamennyire rendeződött a dolog, de stressz hatására még mindig vannak bajaim (általában hasmenés).


Szerintem ha már mindenképpen tükrözés lesz, azt jobb, ha altatásban végzik. Még teljesen gyakorlott orvosnál is előfordul, hogy nehezen végzi a tükrözést, mert túl kanyargós a bélcsatorna, főleg, ha még gyulladt részhez is ér. Jobb olyankor nem ébren lenni.

2020. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!