Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az tényleg igaz, hogy úgy is...

Az tényleg igaz, hogy úgy is el lehet kapni a COVID-ot, hogy bemegyek egy szobába, ahol fél órával előttem járt egy beteg?

Figyelt kérdés
Ezt ilyen aeroszolos terjedésnek hívják. Ha ez igaz, akkor kb. mindegy mit csinálunk. Mert úgyis végigmegy szinte mindenkin a vírus.

2020. szept. 18. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Elvileg lehet, de kicsi az esélye. Szóval az "el lehet kapni" nem azt jelenti, hogy 100%, hogy ilyen esetben elkapod. De ha volt maszk azon a betegen, akkor már nem fogod elkapni, ha ki volt szellőztetve a szoba akkor sem stb.


Az nagyon változó, hogy a betegek mennyire szórják a vírust, a többség senkit nem fertőz meg, és van néhány, aki meg nagyon szórja és sokakat.


Az elején mindenki nagyon be volt tojva, de azért annyira durván nem fertőz ez a cucc az esetek nagy többségében. Sokórás buszúton mondjuk ha van egy fertőzött, akkor beteg lesz a szomszédja meg az előtte ülő. De nem az egész busz (egy átlagos fertőzött esetén). Szóval így képzeld el. Ha maszkot hordanak, akkor meg jó eséllyel mind megússzák.


Nincs 100%-os védelem, de azért elég hatékony védelem van, csak használni kell.

2020. szept. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Szóval az "el lehet kapni" nem azt jelenti, hogy 100%, hogy ilyen esetben elkapod. "

Pár hónapja kérdeztem orvosokat a vírus fertőzőképességéről. Azt mondták, hogy elvileg egyetlen vírus részecske már elegendő a fertőzéshez.

Értetlenkedtem, hogy az nem lehet, akkor már az egész Földön átment volna.

Az volt a válasz, hogy hát persze, ez úgy tűnik ritka. De ők hivatalosan nem mondhatnak mást, mert elvileg lehetséges.

2020. szept. 18. 12:49
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Pár napja olvastam egy cikket, hogy úgy tűnik, a maszkhordás lényegében oltás gyanánt is megteszi. Röviden a lényege az elméletnek az, hogy ha hordasz maszkot, de találkozol fertőzöttekkel, akkor nagyon kis mennyiségben bejut a vírus a szervezetedbe. Ha normális az immunrendszered, akkor ennyitől nem leszel beteg, de kialakul az immunválasz - pont, mint amikor beoltanak. Így ha később egy nagyobb adag vírussal találkozol, akkor már nem betegszel meg, vagy ha mégis, enyhébb lesz a betegség.


Mindezt két óceánjáró tapasztalataira alapozták. Az egyiken osztottak sebészmaszkokat, a másikon nem, és az előbbin sokkal nagyobb arányú volt az enyhe lefolyású betegek aránya.


Szóval lehet, hogy elvileg meg lehet betegedni 1 db vírustól is, gyakorlatilag erre kicsi az esély.

2020. szept. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nagyon tetszik ez az elmélet jó lenne ha így lenne. :)
2020. szept. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!