Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van most ilyen vírus? Két...

Van most ilyen vírus? Két napja, hányingerem és hasmenésem van. A hőm is picit magas, 37,2.?

Figyelt kérdés
2.napja hányingerem,hasmenésem van. Van ilyen hasmenés vírus most? Kb.2.hónappal ezelőtt szedtem antibiotikumot, augmentin. Vagy annak a hatása? Gyógyszer szedés közben nem volt hasmenésem sem utána. Mi lehet ez?

2020. szept. 20. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
A 37,2 nem magas.
2020. szept. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű csak átmegy tajtad valami vírus. Igyál sok vizet vagy teát, ha pár napon belül nem múlik,fordulj orvoshoz. De ezek általában maguktól elmúlnak.

Azt viszont nem tudjuk van-e most ilyen vírus, mert nem tudjuk helyileg hol vagy. Ha az én városomban nincs is, a tiedben attól még lehet.

2020. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Háziorvost hívd fel, küldi a mentőket majd ők elvégzik a covid tesztet.
2020. szept. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

37.2 ennyi bőven elég ahhoz, hogy ne engedjenek be intézményekbe ahol testhőmérsékletet mernék.

Telefonon a háziorvost kell értesíteni.

2020. szept. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Voltam ügyeleten. Ott enterolt kaptam, és smecta port. Borzasztóan gyenge vagyok, 2.lépés után ver a víz. 2.hónappal ezelőtt augmentint szedtem, lehet most jött ki rajtam a vastagbél gyulladás? Az ügyeleten a homlok mérő 35,6 mutatott, itthon előtte a higganyos lázmérő 37,2.
2020. szept. 20. 12:27
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Mindenféle vírus van állandóan, csak nem mind tarol le sok embert. Valószínűleg nem az antibiotikum hatása, nagyon kicsi az esélye (különösen ha volt utána a bélflóra helyreállítás), hogy annyira megtépáztad a bélflórádat, hogy az azóta csak romlik és most jutott el oda, hogy önfenntartó hasmenésed legyen tőle. A gyengeség inkább kórokozóra utal. Gondolom, a vastagbél gyulladást a mellékhatások között olvastad (jobb nem olvasgatni a betegtájékoztató ezen részét)- ahhoz általában nem társul ilyen gyengeség. Az ügyelet lázmérését inkább nem kommentálnám.
2020. szept. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, Ignis. Hőemelkedésem 1.napig volt, szombaton. Viszont most sem vagyok túl jól. Nem fáj sehol, de nincs étvágyam. Hamar elfáradok. Ha nem leszek jobban, holnap újra elmegyek az orvoshoz. Hasmenésem napi 2-3 szor van. A betegség kezdetén is ennyi hasmenés volt, az nem változott,nem javult. Normaflort, enterolt szedek.
2020. szept. 21. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!