Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Maszk tényleg ér valamit?

Maszk tényleg ér valamit?

Figyelt kérdés

Haverom azt mondta ha azt hiszem hogy a maszk meggatolja a virus terjedeset az pont olyan mintha finganál es azthiszed nem erzi meg senki mert nadrag van rajtad.

Sokminden olvasni, de mi az igazság?



2020. szept. 21. 20:02
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
51%

Szerintem a járvány nem lehet megallatinai,épp csak nagyon kicsi mértékben lassítani.

A sok latszat intézkedés hogy ugy tűnjön az embereknek mintha tehetnenk ellene valamit kb olyan mint sz*ron a citromkarika.

2020. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
38%
Semmit nem ér.
2020. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
56%
Ha 4 hétig mindenki felvenné a maszkot és kezet mosna és nem találkozna senkivel maszk nélkül akkor eltűnne a vírus a Földről. Merkely Béla szavait idéztem. Ha semmit nem érne a maszk akkor az orvosok sem vennek fel műtétekhez. Kicsit gondolkozni kéne. Bár a nadrágos hasonlat vicces de a vírus nagyobb mint a szagmolekula így fennakad. Na nem a nadragon de a kórhazi maszkon igen. ;)
2020. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%
Akkor a haverod keveri az egyes halmazállapotokat. A fing gázhalmazállapotú, ezért képes átjutni a szöveteken. A vírusok nem önállóan közlekedő kis lények, hanem valamihez - jelen esetben folyadékhoz - csatlakozó partikulumok. A maszkkal nem direkt a vírusokat szűröd ki, hanem azok a nyálcseppek akadnak fenn, amelyekben “utaznak”, amelyeket köhögéssel, tüsszentéssel juttatsz a levegőbe, de még beszéd közben is mindenkinek fröcsög kisebb vagy nagyobb mértékben a nyála. Ezt hívják cseppfertőzésnek. Úgyhogy de, a maszk igenis sokat véd, elsősorban tőled a környezetedet (sebészi maszk, textilmaszkok), de vannak olyanok is, amelyek a viselőjüket védik meg: speciális anyagú és szövésű kellékek, sokszor valamilyen fertőtlenítővel is át vannak itatva.
2020. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy sokan hordják, úgy nem ér semmit, orruk kint van. Tisztességesen hordva természetesen ér. Persze ismerőstől, családtól ugyanúgy elkaphatod, de nyilvános helyeken ha mindenki tisztességesen hordaná, lassabban terjedne.

Mert ha a sebészeti maszkok attól védenek, hogy mást ne fertőzz meg, ha mindenki hordja, akkor nem jut virus a levegőbe ergo te se szívod be.

2020. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

www.nnk.gov.hu › articlePDF

Internetes találatok

maszkok - NNK


Na ezen megdobbentem, de az osszefoglali erdekes

2020. szept. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
59%

Valamenyit ér a maszk, de mellé kell a szociális távolságtartás, higiénia is!


Maszk nélkül egy beteg (aki lábon hordja ki és nem is tudja) 2-3 méteres körben fertőz, maszkal már csak 50 centire.

A videóból kiindulva: [link]


Másik példa, hogy tanuljunk a Kínaiaktól. Napi 10 eset alatt vannak (pl. 09.21. Tegnap csak 6 fővel), de mindenkinek hordani kell a maszkot nem csak az adott helyeken, hanem mindenhol ahol tömeges vannak.


Ott igen is komolyan vették a maszkhordást és megvannak a pozitív eredményei.

Elég komolyan vetették: [link]


Ezért nem is értem a maszkelleneseket. Pedig nálunk épphogy csak pár fontos helyen kötelező a maszhasználat de már ezen is sokan dilemmáznak.

2020. szept. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
13%

[link]

Ne akarjatok így járni vegyétek fel a maszkot.

2020. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
66%
Nem hiszek benne, azért megpróbáltam rendesen hordani, de egyszerűen nem megy, pánikrohamom van, ha az orromra húzom. Szerintem, aki akarja hordja, engem nem zavar, de a többieket ne kényszerítsék rá, én sem várom el mástól.
2020. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
31%

9. Hiszti hiszti hiszti.

Én is pánikbeteg vagyok plusz a tűdőmmel is gondok vannak így alapból rosszul kapok levrgőt plusz szemüvegem van ami bepárasodik. Ha én fel tudom venni te is fel tudod. Nem kell cirkuszolni. Szép lassan vedd benne a levegőt és akkor elmúlik a rossz érzés. Kapsz elég levegőt. Ha zavar hogy az arcodra tapad vegyél nk95 maszkot az nem tapad. És jobban is lehet benne levegőt kapni.

2020. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!