Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyerekek élménybeszámolója a...

Gyerekek élménybeszámolója a koronavírusról?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok elsősorban a 13-14-15-16-17-18 éves gyerekek élménybeszámolójára. 16 vagyok, ha elkapom a vírust, mi lesz? Hogy lesz? Milyen súlyosak és mik voltak a tünetek? Kórházban mi volt? Kaptatok-e perfúziót? Hány napig voltatok kórházban? Mennyi idő alatt zajlott le az egész és mennyi idő alatt épültetek fel teljesen? Előre köszönöm ha valakinek van kedve elmesélni mindezt, akár privátban is.

2020. szept. 23. 15:20
1 2
 1/14 tamara1337 válasza:
100%
Szia! Én 16 éves vagyok. Egyik nap arra keltem,hogy iszonyatosan náthás vagyok,és kicsit fáj a torkom. Gondoltam elmúlik,ezért nem forditottam nagy jelentőséget neki. Estére hőemelkedésem lett,de gyenge abszolut nem voltam. Szinte ugráltam egésznap. Hétfon nem mentem suliba, felhivtam az orvost, aki azt mondta hogy minden bizonnyal covid tesztre küld. ez megtörtént, pozitiv lett. Még itthon vagyok 6 napig. Szerencsére a családi körömbe senki se kapta el. (Foggalmam sincs hogyan). Korházba egyáltalán nem voltam. Koronavirus a gyerekeket nem küldi le annyira, inkább az idősebb,krónikus betegséggel , gyenge immunrendszerrel rendelkező embereket küldi kórházba. 16/L Remélem tudtam segiteni!
2020. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Azért annyit hozzá tennék, hogy ne legyenek illúzióink, az előző hozzászólásán az inkább szón legyen a hangsúly. ("inkább az idősebb,krónikus betegséggel , gyenge immunrendszerrel rendelkező embereket küldi kórházba"), USA-ban láttunk gyerekeket lélegeztetőgépre kerülni, meghalni, alapbetegség nélkül, és ne legyenek illúzióink, ha nálunk is úgy el fog szabadulni a járvány, mint USA-ban a nyártól kezdve itt is lehet ilyen.
2020. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Aki fiatalon meghal a koronavírusban, annak nyugodj bele, hogy volt valamilyen betegsége. Csak nem tudtak róla. Én is láttam már "egészséges", rendszeresen vizsgált, fiatal focistát összeesni és meghalni a pályán, és koronavírus nélkül ráadásul.
2020. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha jólesik lehet ezzel nyugtatni magunkat, de ezzel a "csak az alapbetegségben szenvedők halnak bele" kommunikációval is csak a vírus-relativizálókat erősítjük. Természetesen vannak fiatalok, akik rejtve maradt és így kezeletlen alapbetegség miatt halnak meg, ugyanakkor vannak akik alapbetegség nélkül vagy ebből a szempontból irreleváns alapbetegséggel. Mindenesetre erről szerintem ne itt vitatkozzunk, nem szeretném/szerettem volna a válaszommal ebbe az irányba elvinni a válaszokat.
2020. szept. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én most karanténban vagyok, mert az egyik osztálytársamnak pozitív a tesztje és kórházba került sajnos...
2020. szept. 23. 20:58
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy én vagyok túlzottan korlátozás-párti, és ezzel biztos nem lennék most népszerű, továbbá a dolog gazdasági oldalát nem tudom szakmai szemmel nézni, mert ahhoz nem értek, de az nonszensz, hogy ebben a járványügyi helyzetben az iskolák hagyományos rendben üzemelnek (talán az alsó tagozat kivételével), mert ez így időzített bomba, talán az első gyerekhalál után eszmélnek majd, hacsak nem találnak valamilyen "alapbetegséget". Az osztálytársnak jobbulást, neked pedig jó egészséget!
2020. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, sajnos ez van, azért kezdtem el félni nehogy és is fertőzött legyek, aztán meg továbbadnom a szüleimnek, ők meg nagyiéknak stb.
2020. szept. 23. 21:21
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6 vagyok, szerintem a jelen helyzetben ne látogassa senki a nagyszülőket a veled egy háztartásban élők közül, egyébként pedig viseljenek maszkot, egyébként tudom, hogy furcsa ezt hallani, de felesleges aggódnod, ha az osztályod révén megfertőződtél, már úgyis benned van a kórokozó, legfeljebb tünetmentes a betegség vagy lappang, de talán nem lesz gond, főleg ha a karantén előtti utolsó napokban nem "ölelgetted" a fertőzött személyt.
2020. szept. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem, nem közelednek a szüleim sem a nagyszülőkhöz, de azért a bevásárlást meg kell oldani valahogy, sajna már segítségre szorulnak. Szerintem is bennem van már a vírus, nem tudom miért de az az érzésem. Az fertőzött osztálytársammal egyáltalán nem érinkeztem, de félek nehogy valaki más legyen aki hordozta a vírust, de nem látszott meg rajta, lehet tőle kapta meg az osztálytársam, de előtte velem is vagy másokkal is érintkezett, csak épp tünetmentes. Cifra dolog ez a korona 👑, nehéz megmondani mi is az igazság.
2020. szept. 23. 21:55
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Addig miről beszélünk, amíg a csajok egymást ölelgetik, meg puszilgatják a suli előtt meg után minden nap? Amíg meg nem volt suli, addig meg a strandon, meg az utcán, meg a plázában. Nem tudom miért kell az iskolát bűnbaknak kikiáltani, semmivel sem veszélyesebb, mint bárhol azon kívül, sőt ott legalább sokat vannak maszkban.

2020. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!