Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Edzés közben miért megy fel a...

Edzés közben miért megy fel a cukrom? (Cukorbeteg vagyok)

Figyelt kérdés

Elméletileg mindenhol azt mondják, hogy a mozgás leviszi a cukrot.

Én meg elmegyek edzeni mondjuk 5,4es cukorral és 1ora múlva 8,0as cukorral jövök haza. Miért? :(

Máskor sosem ilyen magas a cukrom.


2020. szept. 23. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Szoktál enni előtte?
2020. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, 20 gramm szénhidrát van megengedve belőle (főleg banánt szoktam).
2020. szept. 23. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
a cukortól amit eszel
2020. szept. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor attól a szénhidráttól amit megeszel. Étkezés után két órával tér vissza a vércukorszinted az evés előtti szintre.
2020. szept. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Attól nem megy fel semmikor. Nagyon odafigyelek rá, edzés közben jön csak elő.

+ Volt H elmentem éves nélkül edzeni, akkor is ugyanez volt (csak még szarul is lettem)

2020. szept. 23. 22:47
 6/9 A kérdező kommentje:

Fel órával edzés előtt eszek+1 óra az edzés.

1,5-2ora között szoktak mérni a cukrosok.

2020. szept. 23. 22:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Javítsatok ki ha tévedek, de úgy tudom edzés után közvetlenül megemelkedik a vc. szint, majd utána csökken. Nem vagyok cukorbeteg, de ezt én is tapasztalom magamon.
2020. szept. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontosan mikor méred ezeket az értékeket?

Én is cukorbeteg vagyok. Én közvetlenül torna előtt mérem, majd miután vége, várok 15 -20 percet és akkor mérem. Egyszer olvastam valahol hogy ennyi időt kell várni, azóta ezt tartom.

Egyébként néha nekem is előfordult hogy utána magasabb lesz. Emlkészem egyszer 8 volt előtte, utána 12.

2020. szept. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ezt nem hallottam még sehol, hogy utána növekszik az érték. Én is torna előtt közvetlenül mérem, torna után pedig egyből, ahogy hazaérek (kb 5perc).


De akkor most már tartom én is a 15-20percet. Hetek óta ezen gondolkozok, hogy mitől lehet, szóóóval nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítségeket!! :)

2020. szept. 24. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!