Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megkaptam a szövettani eredmén...

Megkaptam a szövettani eredményem. Tudná ezt valaki értelmezni?

Figyelt kérdés
"Immunhisztokémiai vizsgálatokkal a sejtek S100 és p16 pozitivitást mutatnak HMB45 negativitás mellett. "

2020. szept. 24. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Persze. A Gyakori az unatkozó orvosok gyülekezőhelye. Esetleg nem az orvosodhoz kellene fordulni?
2020. szept. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy hasonló lesz az első komment. köszi :) képzeld eszembe sem jutott... mindjárt felhivom fél 9kor az orvosom.

További szép estét neked.

2020. szept. 24. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
A leleten nem szerepel a kórszövattani diagnózis?
2020. szept. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak a vélemény, azon pedig ez szerepel.
2020. szept. 24. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az egészet leírnád vagy csatolnál egy képet talán többre mennénk.
2020. szept. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Naevus naevocellularis dermalis papillomatosus cutis nuchae az elváltozás centrumában kifejezett idült lobos

sarjszövetképződéssel, melynek hátterében sérülés állhat.

Osztódó sejtalakok a vizsgálati síkokban nem láthatók, Mib1-el a proliferációs frakció nem emelkedett.

Immunhisztokémiai vizsgálatokkal a sejtek S100 és p16 pozitivitást mutatnak HMB45 negativitás mellett.

A kimetszés a vizsgálati síkokban ép szöveti határral történt.

2020. szept. 24. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyajegyet nézettél? Illetve melanómára volt / van gyanú?

Amit jó hírnek látok, az az "ép szöveti háttér". Mikor engem műtöttek, nekem is ez volt aláhúzva, hogy "kimetszés ép szövetből" azt mondta a dokim, hogy ennek örüljek, mert ezt azért húzta alá, hogy megúsztam a tumort.

Az a lényeg, hogy nem vagyok orvos, így a két érték arányszámából sajnos nem tudok következtetést levonni.

Semmiképp nem ijesztgetni akarlak.

Amíg nem jutsz dokihoz, addig örülj az ép határoknak és hogy nem láthatóak osztódó sejtalakok.

2020. szept. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy utánanézte ezeknek a rövidítéseknek, és ezek festéksejtes elváltozások diagnosztikájában alkalmazott antitestek.
2020. szept. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Orvos vagyok, de nem bőrgyógyász, és így a genetikai markereket sem ismerem teljes pontossággal. Számomra a kórszövettani lelet nem utal rosszindulatú daganatképződésre. Egy megnagyobbodott anyajegyről van szó, amelyet a kérdező nagy valószínűséggel felsértett. A kivágás a leírt alaktani jegyek alapján ebben a stádiumban még akkor is jó eséllyel teljes gyógyulást jelentene, ha melanomáról lenne szó.
2020. szept. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!