Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megkaptam a szövettani eredmén...

Megkaptam a szövettani eredményem. Tudná ezt valaki értelmezni?

Figyelt kérdés
"Immunhisztokémiai vizsgálatokkal a sejtek S100 és p16 pozitivitást mutatnak HMB45 negativitás mellett. "

szept. 24. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Persze. A Gyakori az unatkozó orvosok gyülekezőhelye. Esetleg nem az orvosodhoz kellene fordulni?
szept. 24. 20:11
 2/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy hasonló lesz az első komment. köszi :) képzeld eszembe sem jutott... mindjárt felhivom fél 9kor az orvosom.

További szép estét neked.

szept. 24. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
A leleten nem szerepel a kórszövattani diagnózis?
szept. 24. 20:18
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak a vélemény, azon pedig ez szerepel.
szept. 24. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az egészet leírnád vagy csatolnál egy képet talán többre mennénk.
szept. 24. 20:25
 6/9 A kérdező kommentje:

Naevus naevocellularis dermalis papillomatosus cutis nuchae az elváltozás centrumában kifejezett idült lobos

sarjszövetképződéssel, melynek hátterében sérülés állhat.

Osztódó sejtalakok a vizsgálati síkokban nem láthatók, Mib1-el a proliferációs frakció nem emelkedett.

Immunhisztokémiai vizsgálatokkal a sejtek S100 és p16 pozitivitást mutatnak HMB45 negativitás mellett.

A kimetszés a vizsgálati síkokban ép szöveti határral történt.

szept. 24. 20:31
 7/9 vakvarnyúcska ***** válasza:

Anyajegyet nézettél? Illetve melanómára volt / van gyanú?

Amit jó hírnek látok, az az "ép szöveti háttér". Mikor engem műtöttek, nekem is ez volt aláhúzva, hogy "kimetszés ép szövetből" azt mondta a dokim, hogy ennek örüljek, mert ezt azért húzta alá, hogy megúsztam a tumort.

Az a lényeg, hogy nem vagyok orvos, így a két érték arányszámából sajnos nem tudok következtetést levonni.

Semmiképp nem ijesztgetni akarlak.

Amíg nem jutsz dokihoz, addig örülj az ép határoknak és hogy nem láthatóak osztódó sejtalakok.

szept. 25. 00:56
 8/9 vakvarnyúcska ***** válasza:
Még annyi, hogy utánanézte ezeknek a rövidítéseknek, és ezek festéksejtes elváltozások diagnosztikájában alkalmazott antitestek.
szept. 25. 01:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Orvos vagyok, de nem bőrgyógyász, és így a genetikai markereket sem ismerem teljes pontossággal. Számomra a kórszövettani lelet nem utal rosszindulatú daganatképződésre. Egy megnagyobbodott anyajegyről van szó, amelyet a kérdező nagy valószínűséggel felsértett. A kivágás a leírt alaktani jegyek alapján ebben a stádiumban még akkor is jó eséllyel teljes gyógyulást jelentene, ha melanomáról lenne szó.
szept. 25. 05:19

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!