Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Nagy a baj?

Mi lehet ez? Nagy a baj?

Figyelt kérdés
Folyamatosan puffadok, a hasam megnő. A székletem változatos, teljesen random. Néha kemény bogyós, néha lágyabb, de szilárd, néha részben elvékonyodik, néha részben kemény, részben laza. Viszont minden székletürítés után úgy érzem, hogy nem könnyebbültem meg, olyan, mintha még kellene székletet ürítenem, de nem jön több. Nagyon meg vagyok ijedve, elkezdem a kivizsgálást, de addig is jól jönne valami ötlet.

#puffadás #változó széklet
2020. szept. 25. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy van valami gyulladás a beleidben. Vagy valami fertőzés makacskodik. Sokat stresszelsz?

Én először diétáznék, rendszeresen ennék és erősíteném az immunrendszerem. Ha így sem múlik el, kérj kivizsgálást háziorvostól. Ő beutal majd belgyógyászatra. Ha nagyon parázol ès van pénzed, magánorvoshoz menj, altatásban teljeskörűen kivizsgálnak. Bár szerintem egyenlőre erre nincs szükséged.

2020. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne haragudj hogy off, de kiderült, hogy mi okozta ezt nálad?

2020. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Háziorvosnál és gasztroenterológusnál jártam, mindketten a bélflóra egyensúlyának felborulásával magyarázzák. Ún. SIBO (kontaminált vékonybél szindróma) eddig a diagnózis, ill. gyanítják, hogy ez IBS-szel is társul. (irritábilis bél szindróma). Az is ront a helyzeten, refluxom van nincs epehólyagom. A panaszaim főként az epeműtétem óta vannak. Kaptam antibiotikumot (Normix) és probiotikumot kell szednem egy hónapig. Az antibiotikum kúra alatt/után gyakorlatilag megszűntek a tünetek. Azóta viszont néhányszor volt bélgörcsöm étkezés után, mint az epeműtét utáni időszakban. A probiotikum kúra után növényi rost kúrát kell tartanom. Általánosságban figyelnem kell a megfelelő rost és folyadék bevitelre és a mozgásra.
2020. okt. 9. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Hála Istennek fény derült rá nálad! Tudom milyen borzalmas ilyesmivel a sötétben tapogatózni. Ezért is kérdeztem részben.


Nekem az van, hogy szeles vagyok evések után és gyakran lágyabb a székletem mint szokott lenni. Nálam ételintoleranciát mondott a házidokim el is mentem IgG alapú tesztre, tejfehérjés vagyok. 2 hónapja diétézom kb, de a széklet gond még fennáll néha. Én is bélflórára gyanakszom, mert elvileg abból ered az érzékenység is. Most kezdtem komoly probiotikum kúrába.


De tervezek elmenni gasztróshoz is magánba, mert az állami nem nyit a vírus helyzet miatt. Remélem nekem is ez van, ami neked erre gyanakszom, ez barátnőmnek is ez volt ételérzékenység mellett, több hónap sajnos a regeneráció, de inkább ilyen gond legyen mintsem nagyobb. Örülök hogy jobban vagy! Tudom mennyire sz@r az ilyen :D

2020. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!