Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi van velem..?

Jazmin-chan kérdése:

Mi van velem..?

Figyelt kérdés
sziasztok! segitsegetek szeretnem kerni.. meselek az eletemrol egy kicsit hatha koze lehet a tortentekhez.. jelenleg 12 eves vagyok (kerlek kimeljetek a banto kommentekkel). 7 honapos koromban a szuleim szetmentek mert apukam megcsalta anyam. van egy neveloapam (kulfoldon dolgozik amugy, ezert keveset van itthon), vele igazabol jol kijovok, nagyon szeretem, csakhat van tole egy hugom akivel utaljuk egymast.. egesznap csesztet, es anyam mindig az o oldalan all. mindig azt kell csinalni amit o mond, mert kulonben fenyegetozik es elkezdi tepni a hajam vagy megrugdos vagy igazabol barmi.. anyam meg a masik.. o is mindenert bant.. szavakkal leginkabb. a karacsont is gyulolom mert olyankor is mindig csak veszekszenek velem. egesznap csak az ordibalas megy.. apukamnak van egy felesege (vele is jol kijovok) es tole 4 ocsem (ebbol 2 iker amugyxd) es ok Nemetorszagban elnek, ezert oket is keveset latom pedig naluk sokkal jobb helyen lennek.. a suliban is elsotol fogva mindig bantottak.. akar fizikailag is.. keves emberrel jottem ki jol, ezert elkezdtem interneten baratkozni, ami anyamnak nagyon nem tetszett, es nemis egyszer akart eltiltani toluk.. oke ertem megvan a veszelye hogy nem azok akiknek mondjak magukat de en jol tudom hogy ok azok akik. tehat. iden januarban osszevesztek velem es hat uhh.. nagyon melyen erintett.. nem tudtam enni.. eveszavaros lettem (mostanaban szerencsere kezdek kigyogyulgatni belole, idokozben ki is bekultem veluk) amirol biztosan tudok. ki is vagyok szaradva eleg rendesen. napi 2 liter helyet en kb 2 decit iszok meg.. azota tobb dolgot is eszrevettem magamon mint peldaul a depresszio tuneteit. rengeteget hallucinalok.. emiatt az alvas is nehezemre esik.. marmint nem az hogy nem tudok aludni, hanem hogy tulsagosan is tudok.. plusz felek is.. szomnifobias vagyok, tehat ugy konkretan nemis az alvastol felek, hanem ami azalatt tortenik velem.. 7 oranal nem szabadna tobbet aludnom, ehelyett ilyen 9 orakat alszok es uhh.. szivemmel is van egyebkent valami baj.. nagyon egyenletlenul ver.. a mellkasom is nagyon sokszor kinzoan szur.. mintha egy kest dofnenek bele.. de anyammal nem tudok ilyenekrol beszelni mert nem vesz egyszeruen komolyan.. akkoris csak ordibal velem es ahh.. osztalyfonokommel szeretnek majd errol beszelni. addig is tudnatok valamivel segiteni, kerlek? <3

2020. szept. 26. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Hűha, hát, nem egyszerű a helyzeted. Bevallom, egy kicsit emlékeztetsz a gyerekkori énemre. Mindenki csak a rosszat látta meg bennem is, és nekem is voltak "betegségeim". Fogalmazzunk úgy, hogy szociális problémáim voltak, mintsem betegségeim. Engem is állandóan cseszegettek az iskolában, és otthon, bár volt, amikor én váltottam ki egy kellemetlen helyzetet. Az én gyerekkorom szélsőségek közepette zajlott le. Úgy érzem, nekem még volt tartalmas gyerekkorom, amit nem leéltem, hanem megéltem. Volt rengeteg jó, és rossz esemény akkortájt az életemben, de sajnos a rosszak jobban megmaradtak bennem. Sajnos a gyerekkori szomorúságaim, bánataim, haragjaim, és bosszúvágyaim mind a mai napig meg vannak bennem, de mélyen eltemettem magamban mostanra.


Ezt a rövid, felületes sztorit azért meséltem el neked, hogy lásd, tudom milyen helyzetben vagy. Sajnos a korodból kifolyólag nem sok megoldást lehet kitalálni a helyzetedre. Ne érts félre, nem lenézlek, mert az irományod alapján egy normális, intelligens srácnak tűnsz, de sajnos a mai világban a kiskorúakat kicsinálják, és csak a mentálisan erős jellemek bírják ki. Bánt a gondolat, hogy nem tudok segíteni rajtad, nem tudok semmilyen forradalmi megoldással szolgálni neked. Csak azt tudom javasolni, hogy próbáld meg 14 éves korodig elviselni a jelenlegi életed. 2 év rengeteg idő, de nagyon fontos, hogy mire betöltöd ezt a kort, (vagyis a belegyezési korhatárt, ennek is nézz utána, mert fontos dolgokat boncolgat a törvény a 14< évesekkel kapcsolatban, amik a javadat fogják szolgálni) addigra valahogy szerezd vissza az önbizalmad. A gyerekkori önbizalom felépítése sokkal fontosabb az iskolai tanulmányaidnál is. Ezzel nem azt mondom, hogy ne tanulj, de az önbizalommal legalább annyira muszáj foglalkoznod. Középiskolában nagyon fontos lesz a jegyeid mellett az önbizalomszinted is, ha utóbbi nem üt meg egy középszerű szintet, ki fognak csinálni a többiek. És még jobban, mint az általánosban. Ha elmész középiskolába majd, javaslom, hogy menjél kollégiumba. Nem kell az otthoni közeget elviselned, tudtommal ingyenes (vagy ha nem, nem hiszem, hogy drága lenne), és jobb esetben normális, veled egykorú diákokkal leszel hétköznap. Hidd el, meg lehet élni a középiskolás időszakot jó hangulat közepette. De ahhoz fontos, hogy dolgozz az önbizalmadon. Belinkelek neked egy másik kérdést, melyben pont ezzel foglalkoztak a válaszolók: mivel lehetne építeni az önbizalmat, melyre szükséged lesz majd akkor, amikor szabaddá válsz 14 évesen. Én 5. válaszolóként fűztem hozzá a gondolataim, ott se fogtam rövidre magam. Kitartást kívánok neked a továbbiakban, és ha van kedved, sasold meg ezt a kérdést, amit megemlítettem: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2020. szept. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukád apukádat látja benned és ezért viselkedik így. Én is így nőttem fel. Próbálj apukáddal beszélni ha úgy gondolod ott boldogabb lennél és kérd meg hogy hozzájuk költözhess. Sajnos ez a romboló környezet hat így rád és emiatt vannak a fizaikai panaszaid is. Nem hiszem hogy beteg lennél ilyen fiatalon de a folymatos stressz kikészíti az embert. Kellenének legalább valós baratok akikkel meg tudod ezt beszélni a neten való ismerkedés sajnos tényleg nem a legjobb. :(
2020. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy az ivásra azért figyelhetnél. Nagyon rosszul lehet lenni ha kiszárad az ember. Ne büntesd te is magad. Inkabb próbálj a saját kedvedben járni ha már más nem teszi meg.
2020. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!