Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem tudok helyrejönni?

Miért nem tudok helyrejönni?

Figyelt kérdés
Hónapok óta járom az orvosokat, mert időszakosan torokfájással és folyamatos orrdugulással küzdök. Ma is fül orr gégészeten jártam, ahol a doktornő megállapítása szerint minden negatív, azon kívül, hogy piros a torkom. A légutaim szabadok, a nyirokcsomóim nincsenek megduzzadva, a füleim nincsenek begyulladva, minden jónak tűnik. Minden egyes orvos ezt mondja, 4 különböző, de mégis azonos szakvéleményem van, azonban továbbra sem tudok helyre jönni. A fülem alatt fáj a torkom két oldalt, az orrom nem folyik, az arcüregem nem tűnik nehéznek... ötletem sincs, hogy hova forduljak vagy mit csináljak és az őrületbe kerget. Ha valakinek volt hasonló problémája, kíváncsi lennék a sztorira meg a megoldásra.

2020. szept. 28. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy refluxos? Ha igen, akkor attól lehet torokfájás, a felszálló sav állandóan ingerli a torkot.
2020. szept. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintát nem vettek bakterológig vizsgálathoz? De a reflux is esélyes bizony.
2020. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elküldtek arckoponya ct-re, volt vérvétel, meg minden, mintavételt nem tartották szükségesnek, amit nem is értek... azt mondta a doki, akinél a legutóbb voltam, hogy ha a fenti vizsgálatok alapján nem látni semmi konkrétabbat, akkor vesznek garatváladékból mintát.

Nem tudok róla, hogy refluxos lennék egyébként.

2020. okt. 5. 12:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon vicces. Ct egy elég drága vizsgálat plusz elég nagy röntgen terheléssel jár. A mintavételt azonnal meg lehet csinálni és olcsó vizsgálat kb rutin eljárás csak egy pálcikábal belepiszkálnak a torkodba ennyi. Nekem mindig azzal kezdték. Szuper orvost fogtál ki.
2020. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A negyedik dokinál jártam már, konkrétan nem tudják, mit kezdjenek velem... fizikai elváltozást nincs a torkom enyhe pirosságán kívül, széttárt karokkal állnak előttem minden egyes alkalommal. Frusztráló. :(

Utánanézek a mintavételnek és elintézem magán úton... köszönöm!

2020. okt. 5. 12:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem reflux csinál ilyet azt is észre szokta venni a gégész.
2020. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt mondta a fül-orr-gégész, hogy konkrétan semmilyen elváltozást nem lát a torkomban, orromban, fülemben...:D

De köszi az infókat és tanácsokat, remélem, hogy hamarosan meglesz a probléma gyökere és rendbe jövök

2020. okt. 5. 12:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mutat semmit a ct meg a mintavétel gondold végig nincs e valami lelki probléma ami ezt okozhatja. Nem bántásból írom. De hallottam már olyanról hogy vendegségbe jött az anyós és a menye megsüketült. Vagy egy nőnenek iszonyatosan remegett az egyik keze. Kiderült azért mert a férje nem dolgozott és emiatt kellemetlemségeik voltak. Végül terhes lett a férj kénytelen volt munkát vállalmi és elmúlt a tünet. Járj után de ha sehol semmi ezt a vonalat is érdemes átgondolni hátha.
2020. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha minden negatív, akkor egyetértek, hogy a lélekben kell tovább kutatni. Megvisel ez az elhúzódó dolog őszintén szólva, és hiába igyekszem nem rástresszelni, valahogy mégis eszembe jut, hogy basszus, már megint be van dugulva az orrom, megőrülök. De ha nincs semmilyen kóros elváltozás, az biztosan meg fog nyugtatni és akkor helyre tudom tenni lélekben is a dolgot.
2020. okt. 5. 17:14
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amugy allergia nem okozhatja? Nekem az egyik oldali arcureg-fajdalmam, orrdugulasom egyertelmuen idoszakos. Amig az Alpokban eltem, a havas telben semmi bajom nem volt, de az egesz evben zold Angliaban surubben van.

Viszont lelki okokbol majdnem husz evig egy korty hideg viztol is begyulladt a torkom, es egy nap vettem fagylaltot, lassan ettem, es azota birom a nagyon hideget is. Szoval hiszek a pszichoszomatikus lehetosegben is.

2020. okt. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!