Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orvos tévedhetett és mégis...

Az orvos tévedhetett és mégis daganatos vagyok? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Már 1x kiírtam egy kérdést ezzel kapcsolatban. Az volt a lényege, hogy megnagyobbodott, fájdalmas nyirokcsomók jelentek meg a hónaljamban egyik napról a másikra, minden látszólagos ok nélkül. Ez lehet a jele fertőzésnek is, ahogy többféle daganatnak is, mint például limfóma, vagy ami még rosszabb leukémia.


Elmentem ultrahangra, ahol semmi eltérést nem talált az orvos, azt írta a papírra, hogy “szabályos méretű és szerkezetű, kissé reactive nyirokcsomók”. Azt mondta, biztos hogy nem daganat. Elmentem vérvételre is, ahol semmi különösebb eltérést nem találtak, azt leszámítva, hogy a limfocita számom meg volt emelkedve, de még mindig határérteken belül volt. A háziorvosom is megnyugtatott, hogy leukémia tuti nem, mert akkor sokkal nagyobb eltérések lennénk az eredményben. Azt mondta, a szőrtelenítés miatt lehet ez, mert begyulladtak a nyirokcsomók. Ez mind szép és jó, csakhogy már július eleje óta fennáll ez az állapot, tehát lassan 3 hónapja(!). Ez nagyon nem normális, mert max ilyen 1-2 hónap alatt el kellett volna múlnia magától, főleg hogy már másfél hónapja nem is szőrtelenítettem, betartva az orvosi utasítást. Úgy érzem, hogy talán nagyon lassan javulgat, pl a fájdalom már szinte teljesen elmúlt, viszont még mindig fel van dagadva 2-3 db nyirokcsomóm is, amelyek tisztán tapinthatók. Ha nem daganat miatt, akkor miért nem múlik?


Sajnos hajlamos vagyok nagyon izgulni az egészségem miatt, úgyhogy felmerült bennem, hogy vajon tévedett-e az orvos. Mivel nem vett mintát a nyirokcsomóból, lehet valamit elnézett vizsgálat közben a monitoron és egészségesnek nézte a daganatos nyirokcsomókat? Vagy ez teljesen kizárt? Elég alaposan kivizsgált, legalább negyedórán keresztül nézte, összehasonlítva a bal hónaljam egészséges nyirokcsomóival. Ezután mondta, hogy biztosan nem daganat. Lehetséges, hogy ekkorát hibázott volna?:(



2020. szept. 28. 14:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
A tévedés lehetősége sajnos mindig fennáll, mivel nem Istenek. Ha nagyon aggódsz, menj vissza,kérj konkrétan hematológiára beutalót és ott megnéz egy szakorvos, és biopsziát is elrendel ha úgy látja. De a normál labor miatt lehet ott se tartják majd indokoltnak. De az is lehet,addigra lesz eltérés. Semmiképp nem normális dolog ami veled van,én se hagynám annyiban.
2020. szept. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Használsz izzadásgátlót vagy sprayt? Mert azok is okozhatják a duzzanatot a hónaljban. Elzárják a bőr pólusait, és ezért megduzzad, daganatot érzünk. Nekem is volt, és volt hogy 3-4 hónapig ott volt.
2020. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 mindenképp visszamegyek, szerintem sem szabad annyiban hagyni. Ha annyira ártalmatlan lenne, már el kellett volna múlnia (szerintem).

#2 igen használok, bár mostanság azt is hanyagoltam, mert olvastam, hogy az is okozhatja a tüneteket. Nagyjából pár hete nem használok a jobb hónaljamra.

2020. szept. 28. 14:40
 4/26 A kérdező kommentje:
Egyébként a biopszia minden esetben kimutatja a daganatot/fertőzést (a probléma okát)? Mármint akkor is, ha nem specifikusan a daganatot keresik, hanem inkább fertőzést?
2020. szept. 28. 15:06
 5/26 anonim ***** válasza:
Ha nycs.-ból veszik, akkor daganatsejtet néznek elsősorban. Nálunk pl.még el is küldenek mintát 2 másik laborba is (Pest,Debrecen).
2020. szept. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Egyébként az lemaradt, hogy miután összehasonlította az orvos a jobb oldaliakat a bal oldaliakkal, azt mondta nem is lát eltérést a nyirokcsomók között - szerkezetük és méretük szempontjából. Azért orvos létére csak kiszúrja, ha nem teljesen olyanok mint az egészségesek, nem? Próbálom magam ezzel nyugtatni, de attól még mindenképp elmegyek egy újabb kivizsgálásra.:/
2020. szept. 28. 15:14
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyanús lett volna, akár egy picit is, vesznek mintát belőle. Nem látták veszélyesnek. Amúgy egy ilyen visszahúzódás hosszú hónapokig eltarthat! Nagyim tesójának pl.8.hónap alatt húzódott vissza, nagyon lassan. Orvos szerint, ez teljesen normális volt igy. Ha aggódsz, menj vissza a dokihoz, de szerintem nincs komolyabb bajod.
2020. szept. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm #7 a megnyugtatást, remélem igazad van.😊
2020. szept. 28. 15:45
 9/26 anonim ***** válasza:
Menj el egy másik orvoshoz és kérj másodvéleményt.
2020. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
A daganatos nyirokcsomó nem fáj.
2020. szept. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!