Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az altatásban végzett vastagbé...

Az altatásban végzett vastagbél tükrözés előkészületei és az utóhatásai mekkora fájdalommal járnak?

Figyelt kérdés
Vastagbél tükrözésre van szükségem, mindenképpen altatásban, magán úton fogom elvégeztetni. Így elvileg teljesen fájdalommentes a vizsgálat. Az előkészületekről és a vizsgálat utáni állapotról keveset tudok. Tudom, hogy előtte diétázni kell, illetve legalább egy napig nem lehet enni. Volt már emésztőrendszeri műtétem, amikor napokig koplaltam előtte, ezt tudom milyen. A stressz miatt nem is tudnék enni. Azt is tudom, hogy hashajtást kell végezni a vizsgálatot megelőző napon. Arra lennék kíváncsi, hogy aki átesett már ilyenen, mennyire fájdalmas. Gondolom el sem lehet mozdulni a WC mellől, tehát egy nap szabadság erre biztosan kell. Azt sehol nem találom, hogy mennyire fájdalmas görcsöket okoz a hashajtás, vagy kb.mennyiszer kell rohanni egy nap. Az altatás utáni állapotról tudom, hogy megfigyelésre bent tartják az embert a teljes ébredésig, és, hogy a befújt levegő úgymond természetes úton távozik. Gondolom ez is fájdalommal, görcsökkel jár. Az érdekelne, mennyire fájdalmas és mennyi ideig tart a regenerálódás. Gondolom nem véletlenül írják, hogy a vizsgálat napján már csak pihenjen az ember, semmiképpen ne dolgozzon. Valós beszámolókat szeretnék olvasni, mert az, hogy azt írják a magánrendelők honlapján, hogy a vizsgálat után "kisebb kellemetlenséget" lehet érezni, nem mérvadó. A gyomortükrözésre is ezt mondták, ezért bevállaltam ébren. Életre szóló traumát okozott, többek között ezért sem vagyok képes semmilyen endoszkópos vizsgálatnak alávetni magam éber állapotban. A hashajtásos görcsökről pedig sehol nincs szó. Nagyon félek, de meg fogom csináltatni a vizsgálatot, mert sajnos muszáj. Remélem rendben lesz. De ha már rengeteg pénzt kifizetek a "fájdalommentes" vizsgálatra, tudni szeretném, hogy az egész procedúra során valójában milyen fájdalmakkal találom szembe magam. Hogy ne érjen felkészületlenül. Két nap szabadságot/táppénzt terveztem, annak is örülnék, ha valaki meg tudná mondani, ennyi elég-e, vagy többre lesz szükség. Nem tudom, hogy másnap tudok-e már dolgozni. Minden információ jól jönne arról, amiről a drága magánrendelők ködösítenek.

2020. szept. 28. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt altatásos vastagbél tükrözés. Friss vérvételi eredményt kellett vinni, ezen túlmenően a gyógyszertárban venni egy általuk javasolt hashajtót. Nekem nem fájt tőle a hasam, az igaz, hogy a wc mellől, főleg az első órában, nem érdemes elmozdulni.

Előző napon már ne nagyon egyél, csak igyál. A tükrözésből semmire nem emlékszem, egyáltalán nem fájt utána sem. Pár órát kellett benn maradnom és feküdni, utána hazamehettem. Nyilván szép lassan kell bevezetni az ételeket és nem azonnal "lerohanni" a gyomrod.

2020. szept. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt az írást, meg a kommenteket is alatta:

[link]


Elvileg az a hashajtó, amit felírnak, nem okoz görcsöket. Hogy mennyire tudsz dolgozni a hashajtós napon, az gondolom egyénfüggő, itt a blogger azt írta, hogy ő alapvetően tudott. Nyilván nem mindegy, mi a munkád.


A fájdalomra azt írta, hogy beszúrtak egy kanült a kezébe, ez volt a "legdurvább" rész, szóval gondolom nem lehetett olyan vészes :-)


A befújt "levegő" pedig jobb helyeken szén-dioxid, ami könnyebben felszívódik, tehát nem lesznek borzasztó görcseid. Persze drágább is, szóval lehet, hogy valahol sima levegőt használnak.

2020. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem volt altatasos gyomor-es vastagbéltukrozesem.

Nálam a hashajtas volt a legkellemetlenebb az egészben. Nem gorcsoltem, inkább a sok kakitol fájt a popsim, de ennyi.

Én másik városban csináltattam, így kibereltem egy apartmant előző nap és aznap már csak a vizsgálatra kellett mennem. Elég gyenge voltam a nem evestől, dolgozni tényleg nem szabad szerintem sem aznap.

A vizsgálat tényleg fájdalommentes, semmit nem érzel utána sem, csak annyit hogy pukizni kell.

Ne izgulj. Nekem is volt éber gyomortukrozesem, na az halál. Ez semmi, bármikor újra csinálnám.

2020. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. szept. 28. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagynénémnek volt. Semmi nem fájt neki. Már a hashajtás részt is a kórháubam csinálták előző nap. Másnap reggel a tükrözés és következő nap mehetett haza. A wcre mászkálás kellemetlen de görcsei nem voltak. Messzire nem tábolodhatott a klotyotól. Ennyi. Egy ismerősöm annyit mesélt hogy kicsípte kicsit a fenekét a sok kaksi de semmi más fajdalomról nem számoltak be.
2020. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem semmi kellemetlenség nem volt.

Este 7-kor volt a tükrözés. Reggel elkezdtem az első adag hashajtást (citrafleetet kaptam), amihez 1,5-2 liter folyadékot kellet utána inni 250-400 ml-es adagokban, óránként. Nekem kb. a vége felé kezdett indulni a móka, aztán du. jött a következő adat hashajtó. Onnantól már tényleg WC közelben kellett lenni:D De nem görcsölt a hasam, csak a vége felé már nyilván csípte a popsim:D


A beavatkozás után meg az égvilágon semmi nem volt. Se hasfájás, se semmi. Mintha mi sem történt volna.

2020. szept. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!