Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérszegénység miatt hullhat...

Vérszegénység miatt hullhat nagyon a hajam?

Figyelt kérdés

Nagyon sok, dús hajam van, de most ha belesimítom 10 szál simán kihullik.


Tavaly ősszel is hullott a hajam, valamennyire gondolom normális, de ez nagyon durva.


2020. okt. 1. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

naponta 10 szál az semmi. ha naponta többször 10 szál, az már valami

és igen, okozhatja a vérszegénység is.

2020. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a vérszegénység első látványos tünete az erős hajhullás, de nem feltétlenül ettől hullik. Napi 100 szál még a normális, ha hosszú a hajad, akkor ijesztő lehet, rövidnél észre sem venni.
2020. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire normális. Főleg ősszel, tavasszal, sokaknak hullik, jobban, mint egyébként szokott.

Írod, hogy tavaly ősszel is hullott. Akkor szerintem majd megint csökken idővel. Nem kell rögtön valami bajra gondolni.

2020. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tavaly mindenféle vitaminokat szedtem magamtól. Az ágyam is tele. Ennél jóval több hullik. De ha végighúzom benne a kezemet, 10 szál simán kijön.
2020. okt. 1. 13:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vérszegénység jele, nálam az volt. Szedtem vasat és sokat javult a helyzet.
2020. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De millió más oka is lehet. Csináltass vérképet ha van rá mód.
2020. okt. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen a teljes vérkép a vashiányon kívül megmutatja hogy van-e gond a pajzsmirigyeddel mert attól is hullhat. Nekem is volt hogy minden alkalommal mikor beletúrtam a kezemben maradt a hajam, hátul a tarkómnál látszott legelőször a jele. Ha ilyen van akkor első körben azt csináltasd meg. Hány éves vagy? Csak azért kérdezem mert ha pl 40 körül vagy okozhatja női hormon is. E mellett valami gyulladás is lehet a szervezetben, pl gyulladt fog, mandula, nőgyógyászati betegség. De ne feledkezzünk meg a hajfestékről sem amitől ugyancsak hullhat (ammónia vagy hidrogén peroxid miatt).

Sok oka lehet, ha komoly a hullás ezért kell góckutatás.

2020. okt. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!