Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy hete kissebb megszakitások...

Egy hete kissebb megszakitásokkal fáj a hasam. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
1 hete kisebb megszakitasokkal de leginkább folyamatosan fáj a hasam, kicsit tompán, görcsösen. Emellett semmi más tünetem nincs, vizeletem,vérképem, veséim rendben vannak.. mit kéne csinálnom?16F. A köldököm körül fáj.

2020. okt. 3. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Parazita nem lehet? Úgy tudom a bélférgek okoznak köldök körüli hasfájást. Nem ártana egy székletminta vétel.

Esetleg valami féle ételintolerancia, puffadás?

2020. okt. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Puffadás egyaltalán nincs, ételallergiáról nem tudok, de szerintem az sincs.
2020. okt. 3. 09:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami vírus transzformálta a bélbaktériumokat és emiatt enyhe gyomor-bél hurut lépett fel, ami kisfokú gázképződéssel is jár. 1 szem Bolus adstringens már többnyire segít, napi 3-4 szem széntabletta pár napig. Adstringensből több általában nem is kell, mert székrekedést okozhat. Emellett természetesen diétát kell tartani: száraz keksz, pirított kenyér vagy kétszersült, főtt krumpli. Fehérje (hús- és tejkészítmények) mellőzése, gyümölcs-zöldség legfeljebb reszelt alma és reszelt sárgarépa. Ha javulás észlelhető, akkor pár nap után óvatosan vissza lehet térni a normál étrendre.
2020. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy a Smecta is jó, felszívja a toxínokat. Napi 3x1. Rostban gazdag étrend, sok zöldség, gyümölcs.
2020. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából 1 hete a burgerkingben ebédeltem, 18db csirkefalatokat, lehet akkor féreg volt benne , de nem hiszem
2020. okt. 3. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!