Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2019. februárban voltam...

2019. februárban voltam teljes hasi ultrahangon, 2020. augusztusban gyomortükrözésen, fél évente rendszeresen járok vérvételre. Minden negatív. Mennyi idő alatt alakulhat ki komolyabb betegség?

Figyelt kérdés
Minden leletem negatív semmi bajom gyakorlatilag, utolsó vérvétel aug 25-én voltam, 1-2 kisebb eltérés 1 értékkel alacsonyabb vas tűnik a legkomolyabbnak. kérdésem hogy mennyi idő alatt alakulhat ki komolyabb betegség? illetve ha 19 februárban nem mutatott semmit az ultrahang akkor most sem lehet semmi daganatom vagy akármi igaz? nagyon parás vagyok, azért kérdezek rá. (22 éves vagyok)

2020. okt. 4. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A súlyos hipochondria már kialakult.
2020. okt. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Bocsi de te hipohonder vagy.

A normális emberek csak akkor mennek orvoshoz ha tüneteik vannak vagy indokolt mert a betegségre hajlama van. Vagy már kialakulóban van.

Neked pszihológusra lenne szükséged hogy normálisan élj 22 évesen ne azzal foglalkozz mien nyavajád lehet. Fiatal vagy mi bajod lehet?

2020. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom és próbálom kezelni ezt az egészet és ilyenkor meg is nyugszom 1-2 napra/hétre amikor ilyen válaszokat kapok hogy mi bajoom lehetne de már a családom sem nagyon bírja és több a feszkó ebből mint a megnyugodás.. :( köszi a válaszokat ment a zöld!
2020. okt. 4. 09:37
 4/6 anonim ***** válasza:

De, igen, attól még lehetsz beteg. Ezt akartad hallani? Mert ez az igazság.


Átestem én is ezen (ráadásul hasonló korban mint Te), paráztam és féltettem az egészségemet. Pszichológus segített a helyes utat megtalálni, de ehhez szükség volt az én jelenlétemre is. Utólag annyit tudok elmondani tanulságként, hogy hiába van több ezer betegség (nem csak rák van ám, hanem genetikai betegségek stb.) ami lecsaphat rád, nem élheted minden napodat készenléti állapotban. Ha jön valami, akkor észre fogod venni, de nem járhat az folyamatosan a fejedben, hogy “na most vajon milyen tüneteket nem okozó betegségem lehet”. Mert elég hosszú a lista :)


Ameddig ezt nem tudatosítod, addig saját magad (és a családodat) bünteted.

2020. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lehet hidd el. Neked csak arra van szükséged hogy a gondolkozásmódod megváltozzon.
2020. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bárkinek bármikor bármilyen baja lehet. De 22 évesen elég kicsi az esélye hogy súlyos betegséged legyen főleg ilyen leletekkel. Én megértelek mert én is parázok de szerencsére orvoshoz járni is kellőképpen utálok ahhoz hogy ne nevezzek be valami újabb vizsgálatra. De valami komoly bajod lesz egyszer az fel fog tűnni! Nem olvasgass betegségekről, ne dohanyozz, táplalmozz egeszségesen és sportolj. Így hosszútávon megőrizheted az egeszséged. Nem szabad folyton ezen gondolkozni mert beleőrül az ember.
2020. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!