Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi van a szívemmel 16 évesen?

Mi van a szívemmel 16 évesen?

Figyelt kérdés
Kicsit szomorú hogy 16 évesen olyan problémákkal küszködök, ami még egy 70 évesnél sem egy túl-túl gyakori dolog. Mostmár lassan június óta érzek fura dolgokat a szívemmel, kb amióta egy nagyon nagy teher van rajtam lelkileg, nagyon rosszul vagyok szellemileg kb pont azóta sajnos. A mostani tüneteim közé tartozik az, hogy a szívem sokszor olyan mintha nagyokat verne, erősen, mintha erőlködne, nem ver gyorsabban egyáltalán, ugyanúgy 70 a pulzus kb, csak erőteljesebb, és nagyon kényelmetlen érzést okoz a mellkasomban. Sokszor van még az is hogy ilyen megmagyarázhatatlan diszkomfort érzésem van valahol a mellkasom, torkomnál, fogalmam sincs hol, behatárolni se tudom, mintha a nyelőcsövem lenne egyébként. Se nem nyomó, se nem szúró, se nem égető, olyan semmilyen, csak úgy mintha érezném a nyelőcsövemet/légcsövemet. Most ahogy elkezdtem erről írni, elkezdtem érezni. Arra is gondoltam hogy pszichésen van ez már, a rengeteg (de tényleg nagyon sok és nagy lelki teher van rajtam) Az okokat nem szeretném elmondani, de sok-sok traumához köthető. Néha még olyan fura érzésem van, ami szintén okozhatna ez a tömérdek krónikus stressz, hogy mintha 2D-ben látnám a világot, mintha csak néznék ki a fejemből, mintha egy filmet néznék nem is én irányítanám (google erre a derealizációs zavart hozza ki.) Hipohonder is vagyok amióta tudom az eszem, én már teljesen belenyugodtam egy halálos szívbetegségbe, a google ilyenekre azt hozta ki, nekem a google az orvos, diagnosztizáltam mindenféle komolyabbnál komolyabb dolgokat :) Október 12-én megyek kardiológiára, ott majd kiderül. De addig is, kiváncsi vagyok, hogy szerintetek mennyire komoly a helyzetem? Szívzörejt is hallott a doki, de mivel az orvosnál kb 120 a pulzusom annyira félek, meg 150 a vérnyomás, ezért igazából a turbulens véráramlás is okozhatta a szívzörejt, szóval az annyira nem is számít.. A kérdésem: Életveszélyes, vagy csak súlyos a helyzetem, és élhetek még pár évet? Ja és a legfontosabb: sportot ugyanúgy bírom, nem fulladok ki, ami megint egy érdekes dolog, mert akkor nem hogy erősödnie kéne valamilyen tünetnek? Én ezeket mindig nyugalomban érzem.

okt. 5. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kardiológia után egy pszichológust is látogass meg, segíteni fog, a szívednek pedig valószínűleg semmi baja. :)
okt. 5. 17:42
 2/6 A kérdező kommentje:
Be kéne feküdjek a pszichiátriára, ilyen mentálisan idióta embert mint magamat nem ismerek (na jó de, apám ugyanilyen balf*sz volt ilyen téren, fájt a feje azt már agydaganat miatt futkorászott a dokihoz, az is egy idióta mint én.)
okt. 5. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyenert nem fognak befektetni, csak beszelgetnek, nyugi... :D
okt. 5. 18:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Most olvastam mi van a majkával meg a schobert norbival, ha ez túlélt 40 évet úgy hogy 4 helyett 3 billentyűje van.. nem semmi
okt. 5. 19:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Mint írtad nagy lelki teher van rajtad. Ez okozta minden problémádat! Az égvilágon semmi baja nincs a szívednek. Extrasistolékat érzel amit a stressz okoz. Teljesen ártalmaltan. Próbálj szedni pár hónapig kalciumot és magnéziumot 2:1 arányban a kalcium javára. Sokat fog ezen segíteni. Az orvosnál meg ne félj mert ha nagyon felmegy miatta puzusod meg a bernyomásod csökkentőt fognak felírni ami nem lenne előnyös ha amúgy normális értekeket produkálsz. Szóval ha így alakul mond el feltétlenül az orvosnak hogy milyen otthon mérve a vernyomásod és a puzusod. Ha 1-2 napig mérnés naponta többször és felírnád majd megmutatnád az orvosnak objektivebben látna a helyzetet. Ha bármi baja lenne a szívednek nem bírnád a sportot. A lelki gondjaidat kell megoldanod valahogy. Nem, nem fognak befektetni a pszhiátriára rögtön! Nem kell rémeket látni. De egy pazichologussal való beszélgetés sokat segíthet ha nincsenek barátaid vagy rokonaid akikkel át tudod beszélni a gondjaidat.
okt. 6. 11:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Vége a vizsgálatnak, a diagnózis az hogy makk egészséges vagyok. Volt EKG és ultrahang is
okt. 13. 11:00

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!