Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az hogy lehet, hogy pozitív...

Az hogy lehet, hogy pozitív covid teszt után 3 nappal már mehet valaki iskolába?

Figyelt kérdés

Osztálytársam pozitív lett ezen a héten hétfőn.

Mit mondtak neki? pénteken már mehet.


Az eszem megáll. Attól még, hogy neki nincsenek tünetei lehet, hogy a másik meg belehal.


Legyen az a másik pl én. Aki szívbeteg. Lehet, hogy az immunrendszerem nem olyan erős, mint az övé és legyőz engem, ha elkapom.

Akkor mi van? Anyukám testvére egy nagyon durva tüdőgyulladásként élte meg. Valakinek meg összeomlik a tüdeje. valaki észre sem veszi.


Honnan tudjam, hogy én épp melyik leszek?


2020. okt. 7. 13:51
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
20: mondd már el, hogy mi a bajod. Azon kívül, hogy nem tetszik az igazság. És azon kívül, hogy ezt az igazságot egy gyerek mondja el neked.
2020. okt. 7. 15:42
 22/24 anonim ***** válasza:
27%

Ki van zárva, hogy pozitív teszt esetén 3 nap múlva mehet suliba. Azt tudom elképzelni, hogy 3 nap múlva mehet újra tesztre.

Én egyetemen dolgozok, a feleségem középiskolában, a 3 gyerekünk 3 különböző suliba jár. Mindegyik suliban azt a standard eljárás, hogy ha a tanár tesztje pozitív, már akkor két hét karantén minden gyereknek, akiket tanított, és közben persze tesztelik a gyerekeket. Ha bármelyik gyereknek pozitív a tesztje, akkor minimum két hétre otthon marad ő is, a családtagjai is, és az osztálytársai is.

Szerintem ez hatóságilag szabályzott eljárás, úgyhogy valószínűleg így van minden magyar iskolában. De ha te mondjuk Ugandában élsz, akkor persze lehet, hogy más a helyzet...

2020. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Azon kívül hogy hőbörögsz tudsz mást is mondani? Akkor lehetsz majd felháborodva, ha a covidos gyerek a suliba ment pénteken. Addig míg nem ment suliba nem történt semmi baj.


Ha pénteken megy a gyerek a suliba akkor írsz egy kérvényt a dirinek (ha ő elutasítja akkor a tankerületnek) és nem mész suliba.


Kicsit furcsa, hogy állításod szerint hétfőn tesztelték és hétfőn már ki is derült az eredmény. :)

2020. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%

"Jókedvükben kell mesterségesen lélegeztetni őket? Környező iskolák tanulóiről beszélek. 16-18 évesek, mint én."

Andersen meghalt, kérdező. Igaz, nem koronavírusban....

2020. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!