Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek egy pszichesen...

Szerintetek egy pszichesen bantalmazott anyan, mindenkeppen tud segiteni egy pszichologus ?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszu ideje rossz kapcsolatom volt, most kikerultem belole, szeretnem ha ujra es minel elobb visszakapjam onmagamat.

Ha felkeresek egy szakembert, mindenfelekeppen fog tudni segiteni?



2020. okt. 10. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Persze, ezert (is) vannak.
2020. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Én már nagyon soknál voltam és volt amelyik még ártott is nemhogy használt volna. De van akinek szerencséje van és kap segítséget. Szerintek ne legyenek nagy elvárásaid.
2020. okt. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat.

Milyen az elso talalkozas, mik lehetnek a kerdesek vagy engedik inkabb az illeto beszeljen ?

2020. okt. 11. 00:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus függő. Nekem volt olyan ahol csak hónapokig teszteket töltettek velem mindenféle barom kérdéssel. Volt ahol meg sem szólalt a pszichológus csak ült velem szemben és nézett. De a legjobb az volt amelyik folyamatosan a gépébe írta minden szavamat pont mint egy kihallgatáson miközben unottan a kávéját szürcsölte és valaki másnak a nevén szólított. 😝
2020. okt. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan is volt aki folyamatosan beszélt de azt sem tudta miről. Látszott, hogy csak ki akarja tölteni az időt a pénzéért és egy rakás értelmetlen tanácsot adott félinfók alapján.
2020. okt. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem olyan is fog írni akinek sikerélménye volt. Amúgy a legelején el kell majd mondanod miért is vagy ott. Aztán embere válogatja. Nekem elegem lett belőlük. Ja és egy terápia hosszú. Ha magánhoz mész drága is és semmi garancia nincs.
2020. okt. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En is mergezo kapcsolatbol jottem ki, de nem parkapcsolatbol. Kb egy evtizedig voltam benne, es nem vettem eszre, hogy erzelmi zsarolassal es manipulacioval allok szemben. Az utolso ev nagyon nehez volt, kulonosen akkor, amikor kiderult: majdnem mindenben hazudott nekem. Tipikus narcisztikus magatartas volt, amikor masok neveben is lehordott, mikozben a masok ezt nem igy gondoltak.

Pszichologushoz jartam (es jarok) emiatt. Nekem segitett: pl o tanacsolta, hogy beszeljek a kollegaimmal, tudjam meg, hogy ok hogyan velekednek rolam. Ekkor derultek ki a hazugsagok. De a pszicholgus tett fel olyan kerdeseket, amik miatt mas szinben kezdtem latni a tortenteket, es nem tartottam komplett hulyenek magam. A legjobb az volt, amikor egy konkret levelet vittem el, amit a mergezo (narcisztikus) kollegatol kaptam, es amitol buntudatom volt. Ezt atbeszeltuk mondatrol mondatra.

Egyedul is valoszinuleg atveszeltem volna ezt az idoszakot, de igy nemileg gyorsabban ment (bar meg igy is sokszor haragszom magamra, ha szoba kerul es hatassal van ram), es talan jobban behegedtek/behegednek a sebek.

Azota is jarok pszichologushoz, es nekem sokat segit. Eletemben nem ereztem meg annyira kiegyensulyozottnak magam, mint mostanaban.

Szerintem erdemes pszichologushoz fordulni.

2020. okt. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!