Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alvási apnoé megfigyelésére...

Alvási apnoé megfigyelésére milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
45 éves vagyok és pénteken megtudtam, hogy alvási apnoé betegségem van. Eddig azt sem tudtam, hogy létezik ilyen. Nagyon elkeseredett vagyok mert új jogosítvány kategóriát szereztem és lehet, hogy nem használhatom. Buszsofőr szerettem volna lenni. Olvastam, hogy az alvási ciklusokat valamiféle okos órával, vagy okos karkötővel meg lehet figyelni. Szeretnék ilyet, de nem igazán értek hozzá. Szívesen vennék bármilyen tanácsot. Köszönöm szépen.
2020. okt. 10. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, az okos órák jók erre, persze ha van olyan funkciójuk. Sajnos nem mindegyik tudja ezt.

Nekem Fitbit Versa 2 van és méri éjszaka az oxigén szaturációt, illetve az alvás minőséget, a pulzust, mennyit vagyok ébren, mennyit mozgolódok. Az ver oxigén szintre vonatkozó mérés egy ilyen diagramot ad ki, hogy csökkent vagy éppen nőtt az érték, és ha nagyon csökkent, akkor átteszi egy figyelmeztető tartományba, ami ha sokszor van, mutatja a gyanút az alvási apnoéra. Ezek persze nem 100%osan megbízható orvosi mérésre alkalmas kütyük.

2020. okt. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Ezt az okos órát valahogy össze kell hangolni egy okos telefonnal?
2020. okt. 10. 23:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezen értékek kiértékeléséhez igen.
2020. okt. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj a kérdésért de mi alapján lett ez diagnosztizálva? Milyen tünetekkel fordultál orvoshoz?
2020. okt. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Orvosi alkalmasságin voltam ahova a párom elkisért. Amikor az orvos behívott látta, hogy nem vagyok egyedül. Behívta a páromat is. Eléggé meglepődtem amikor a házi orvos azt mondta, hogy vannak olyan kérdések amikre én nem tudok válaszolni. Például előfordul e, hogy alvás közben nem veszek levegőt? A párom azonnal rávágta, hogy igen, rendszeresen. Valahogy így kezdődött. Az orvos javasolta az okos dolgot. Lesz egy komolyabb vizsgálat is és, ha ott kiderül, hogy valóban van ilyen bajom akkor korlátozhatják a jogosítványt,gondolom súlyosságtól függően.
2020. okt. 11. 12:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Oh értem. Köszönöm.
2020. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van mobiltelefonos alkalmazás, amely az éjszaka során a hangokat figyeli mikrofonnal és ha valamit érzékel, pl. légzéskimaradás vagy horkantás, akkor azt jelzi grafikonon, meg hangban is hallhatod.

Ha szomnológushoz elmész, kapsz gépet, amit megfelelően beállítanak, akkor kezelve lesz apnoéd és vezethetsz.

Ne ess kétségbe!

Az okosóra, amit fentebb írtak, az egyik legjobb aktigráffal rendelkezik, úgy tudom.

2020. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mobiltelefonos alkalmazás pedig a hangot figyeli.
2020. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

El kell menni alvásdiagnosztikára.

Mindem megyében van, Pesten magán.

Az enyém 70 apnoé / óra. Légzéskimaradás!!!

Katasztrófa.

Most veszem a gépet.

2022. dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!