Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Mostanában előfordul,hogy lefekszek aludni,de sokáig csak forgolódok. Aztán hirtelen nehezebben kezdem el venni a levegőt illetve erősebben érzem a szívdobogásom. Nem ver gyorsabban és nem fáj a mellkasom csak koncentrálás nélkül is érzem. Ilyenkor mindig egy kicsit megijedek és már olyanokon gondolkozok,hogy meg fogok halni,amitől még kevésbé tudok aludni. Az szokott segíteni ha felkelek,arcot mosok és iszok egy kicsit. Visszafekvés után pedig vagy valami szépre gondolok vagy a másnapi teendőimre. Ez nem minden napos. 1-2 hetente szokott előfordulni. Egyébként eléggé félek a sötétben ezért mindig van egy kis fény a szobánkban. Szóval arra is gondoltam,hogy valami lelki eredetű dolog lehet. Szerintetek? Köszi előre is a válaszokat!

2020. okt. 13. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichés probléma. Tanulj meg lazítani! Nekem az a legjobb altató, hogy mikor lefekszem, szép lassan, koncentrálva, a fejem tetejétől elkezdve minden izmot sorban ellazítok. Fontos, hogy a gondolataimat nem engedem közben szabadjára, csakis a lazításra gondolhatok. Általában nem jutok el a combom, lábam izmainak lazításáig, előbb elalszom.
2020. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Alvási apnoe.
2020. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 utánna néztem és nem az. Nem alvásból ébredek fel. Ezek alvás előtt történnek. Nappal nem vagyok fáradt és nem horkolok. De köszi a választ
2020. okt. 13. 20:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívritmuszavar vagy enyhe pánikroham.
2020. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!