Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sárgás, híg, olajos a széklete...

Sárgás, híg, olajos a székletem. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Nem tudom mikor kezdődött pontosan, de pár hónapja sárgás, híg, olajos a székletem. Nem fáj előtte sehol, csak lent beleimnél jön a jelzés és akkor sietnem kell vele, mert olyan mintha hasmenésem lenne.

Túlsúlyos vagyok és elkezdtem fogyni életmódváltás miatt, az étkezésemre is odafigyelek egy ideje, de mégsincs változás a székletembe.

Pajzsmirigy alulműködés nincs, cukrom okés, az inzulin szintem magasabb, arra szedek gyógyszert, illetve 2 hete hagytam el a hüvelygyűrűt is, hogy ne nehezítse meg a fogyást.

22-én megyek ez okból hasi ultrahangra. Mire számíthatok?


24/N

171cm/135kg



2020. okt. 14. 02:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Epehólyag vagy hasnyálmirigy probléma. Mit változtattál étkezésben, és mi volt előtte?
2020. okt. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez epe probl.lesz. Nem lehet hogy sok a savad? Próbálj valamilyen savlekötőt venni patikában. Próbáld ki.
2020. okt. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: szép fokozatosan csökkentettem az adagokat, annyit eszek, amennyi elég, a fehér lisztet és a cukrot próbálom elkerülni

Több zöldséget eszek, illetve napi 3x iszok fél liter fogyasztó gyógyteakeveréket, az is csökkenti az étvágyamat

Sajnos a tejtermékeket és a majonézt nagyon szeretem, napi szintem eszem őket, de nem tonnaszámra, hanem csak egy keveset

Tk kenyeret eszek, vagy Szafi lisztkeverékeiből sütök valamit

Este 6 után nem eszek



2: Anno egyetemen kollégiumi időkben napi szinten ittam a Pennys 90Ft-os Drinky kólát, nagyon sok szénsavasat, ezért akkoriban sokszor jött fel a savam este, vagy ha nasiztam nem sokkal lefekvés előtt. Ez nem volt jó, mert 2x is arra keltem, hogy fuldoklok a feljött savamtól, úgyhogy ezekről leszoktam.

Ma is iszok még light kólát egy héten 4x ebédhez egy pohárral, vagy enyhe ásványvizet diabetikus szörppel vagy sima vizet, teát üresen

2020. okt. 14. 09:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A fogyasztó teakeveréket lehet a ludas, az hajt meg. Próbáld ki, hogy pár napig nem iszod.
2020. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4: azt még csak 1 hónapja iszom, viszont ez a fajta széklet probléma annál régebb óta fennáll
2020. okt. 14. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Epe gond lesz. Nézesd meg. Kérj egy hasi UH-t.
2020. okt. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hasu uh-n nem volt semmi baj semmimmel. De azóta már helyreállt a székletem. Elég valószínű, hogy a hüvelygyűrű lehetett ebben a ludas.
2020. nov. 5. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!