Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megfáztam.. szerintetek...

Megfáztam.. szerintetek menjek holnap suliba? Hagyjam, hogy ma átjöjjön a barátnőm?

Figyelt kérdés
2 napja amúgy is itthon vagyok, mert volt egy más betegségem is.. de az alatt a 2 nap alatt kiderült, hogy még meg is vagyok fázva. Nem fáj a fejem és igazából teljesen jól érzem magam.. csak köhögök és folyik egy picit az orrom... Ma át akar jönni a barátnőm megmutatni mi a házi, nem tudom engedjem e.. nem lakik messze tőlem és már 3 hete nem láttam személyesen, mert családi ügy miatt nem jött suliba ő sem.. Szerintetek mit csináljak? Mert tényleg nem érzem magam nagyon betegnek, de itt van bennem az is, hogy mi van ha mégis, vagy mi van, ha más elkapja, vagy mi van ha... Értitek...

2020. okt. 15. 11:38
A kérdező szavazást indított:
Hagyd és menj suliba is
Ne hagyd, és ne menj suliba
32 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha általános iskolás vagy középsulis vagy, felejtsd el és maradj otthon (nem tudom, mi a helyzet az oktatással Magyarországon). Te is rosszabbul lehetsz, illetve a nagyobbik gond, hogy másokat is megfertőznél. Ha a barátnődnek nem gond, hogy elkaphatja, akkor nyugodtan nézzen át, de előtte említsd meg a betegséged neki s ha lehet, viselj szájmaszkot. Bár ez hülye kérés, tudom, hogy senki sem viseli szívesen. :P
2020. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%

Csak az lesz beteg, aki arra fogékony.

Ha szinte semmi bajod, akkor menj nyugodtan iskolába és hagyd, hogy a barátnőd átmenjen hozzád.

2020. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a megfázásra elég sok ember fogékony, főleg a jelenlegi helyzetben (kevesebb ember mozog aktívan, gyengébb immunrendszer). Ilyen gondolkodással, kedves kettes, nem csoda, hogy terjed mindenféle fertőzés.
2020. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem teszteltek, akkor nem tudhatod, hogy sima megfázás vagy neaggyisten koronavírus. Elég nyomatékosan kértek mindenkit, hogy aki betegnek érzi magát, NE menjen közösségbe!

Ha felhívod a háziorvost, és tesztelnek koronavírusra, akkor kiderül.

2020. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően hazaküldenek, hogyha észreveszik, hogy meg vagy fázva. Szóval felesleges út bemenni.
2020. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%

#3

Akkor ennyi ember szeret betegnek lenni. Az ő dolguk.

Nem a betegség a hibás, ha te beteg leszel.

Simán elkerülhetőek a kisebb betegségek, ha az ember odafigyel magára és minden egyes nap tesz a saját egészségéért.

2020. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze... Azt hiszem én is tudom miért fáztam meg. Nem kellett volna kabát nélkül sétálgatnunk kint a hidegben miközben szakadt az eső... De attól függetlenül most itt van ez a helyzet, hogy korona. Nem gondolom úgy, hogy az lennék.. sőt biztos vagyok benne, de mégis itt van az a mivan ha? És akkor sok embernek teszek rosszat.
2020. okt. 15. 12:43
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem itt, mert kíváncsi vagyok az emberek véleményére erről. Aztán természetesen megkérdezem a házi orvost is. (Anyukámat is kérdeztem, de ő sem tudta megmondani, hogy mit kéne tennünk)
2020. okt. 15. 12:44
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
A megfázás egy vírusos megbetegedés, a tévhittel ellentétben nem a hidegtől leszel beteg. Annyi köze van a hideghez, hogy az őszi és téli hónapokban van ezen vírusok szezonja.
2020. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem egyértelmű hogy ha náthás tüneteid vannak egy vilagjárvány közepén akkor ne menj sehova. A barátnőd meg ne menjen át mert csak elkapja.
2020. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!