Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet pozitív széklet vér...

Lehet pozitív széklet vér eredmény után daganatra negatív a vastagbél tükrözés?

Figyelt kérdés
Ma kaptam kézhez a széklet vér vizsgálat pozitív eredményét. A tünetek, amikkel orvoshoz mentem: néha fordul elő: puffadás, étkezés utáni bélgörcsök, nem teljes kiürülés érzése, székelési inger. Az orvos (háziorvos és gasztroenterológus) nem tartotta indokoltnak a tükrözést. Kézzel végzett végbél vizsgálat rendben. Mindketten azt mondták, felborult a bélflórám egyensúlya, ill. valószínűleg IBS-em is van. Igazolt refluxom van és kivették az epehólyagomat pár hónapja kövek miatt. Kaptam antibiotikumot, most probiotikumot szedek. Látványosan jobban lettem. Mégis végeztettem széklet vér tesztet, mert a gasztroenterológus azt mondta, megcsináltathatom, hogy megnyugodjak, mert felesleges a tükrözés. Erre pozitív lett. Elkerülhetetlen a tükrözés. Attól is nagyon félek, bár csak altatásban csináltatom meg. De még jobban félek az eredménytől. Nekem ezek egyértelműen a legrosszabbra utalnak. Volt valaki, bárki, akiről hasonló előzmények után kiderült, hogy nincs daganata?

#vastagbél tükrözés #széklet vér pozitív
2020. okt. 15. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia en kórházban dolgozom, többek közt ezekkel is foglalkozom. Egyáltalán nem biztos h daganat, az a legrosszabb eset, de ezer más oka van pl fogíny vérzés, valami felsertette a vastagbelet pl egy mag, esetleg gyógyszer mellékhatása stb. Rengeteg indoka lehet és hidd el ha rizikós eset lennel mar rég elküldtek volna tukrozesre. Szinte kizárt hogy daganat legyen ne aggodj :)
2020. okt. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Örülök, hogy szakember is olvassa és segít. Nagyon félek. Az ínyem sokszor vérzik, szinte minden nap, teljesen elszínezi a vizet, rózsaszín a víz, amivel öblögetek. A mintavétel előtti napokban is vérzett és utána is, fogmosáskor. Csak magvas kenyeret eszünk. Nem tudtam, hogy ezek olyan mennyiségű vérzést okoznak, amitől pozitív lehet. Talán van remény.
2020. okt. 15. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A ferjemnek is vert mutattak ki, o meg a koros szekrekedes es hasi fajdalmak miatt lett szekletvizsgalatra beutalva. Vastagbel-tukrozes mindent rendben talalt. Nala a ver az aranyerbol szarmazott. A makacs szekrekedese tobb evtizedes, pajzsmirigy-alulmukodes okozhatja. Sokkal gyakoribb a ver, mint amennyire a daganat. Azt pedig tukrozessel el lehet csipni meg koran.

Persze a panaszaid pontos okat, remelem, sikerul biztosra venni es megszuntetni.

2020. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma átestem a vastagbéltükrözésen (altatásban), semmilyen szervi problémám nincs hála Istennek. Megerősítette az IBS diagnózisát, amit az időközben felkeresett 3 orvos valószínűsített. A vérzés valószínűleg fogínyből származott (szokott vérezni), vagy a reflux miatt két helyen felmart gyomor nyálkahártyából (ezt korábbi tükrözés igazolta).
2020. nov. 3. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!