Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Időnként jelentkező szívritmus...

Időnként jelentkező szívritmuszavar. Valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
Viszonylag ritkán, pár havonta előfordul, hogy elalvás előtt olyan hevesen ver a szívem, hogy nem tudok tőle elaludni. A pulzusom nem emelkedett, nem rendszertelen, a vérnyomásom is normális, csak a dobbanások intenzívebbek. Semmi más tünetet nem észleltem sem éjszaka, sem napközben, nem ittam elalvás előtt kávét, nem dohányzom, nem vagyok túlsúlyos vagy hasonlók. Sportolok is, igaz nem profi szinten. Nem hiszem, hogy a tünetek stressz vagy szorongás miatt jelentkeznének (inkább ők okozzák), emlékeim szerint eddig csak egy átlagos iskolába menős - korán kelős nap előtt történt. A szakrendeléseken most nemigen vesznek be új betegeket, főleg ilyen, nem kimondottan súlyos esetben. Valakinek van hasonló tapasztalata? 20/F

2020. okt. 15. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Kardiológia, ott majd többet tudnak mondani.
2020. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván, de azért szeretnék pár infót, amíg nem jutok be szakrendelésre.
2020. okt. 15. 22:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Vizsgálat nélkül senki sem fog tudni többet mondani sajnos.
2020. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Esetleg ezek közül a tünetek közül valami stimmel rád?:

[link]

2020. okt. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4: Álvási apnoe? Nem valószínű, ha elalvás előtt történik és csak pár havonta.


Kérdező, ha hevesen ver a szíved, akkor nő a pulzusod. Nekem speciel extrasystole formában jött elő 3 évvel ezelőtt pár havonta. Ez azt jelenti, hogy nem volt egy percen keresztül magas vagy éppen alacsony pulzus, hanem volt +2 vagy 3 dobbanás. Minden esetben szükségszerű kivizsgálni. 24 vagy 48 órás vérnyomásmérés+ekg lesz, elég nehéz vele együttélni, de megéri. Ezen idő alatt nem volt semmi eltérés nálam, 3 éve tünetmentes vagyok.

Tehát neked milyen formában jönnek elő? Meddig ver hevesen a szíved?

2020. okt. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindig ahányszor megtörtént, megmértem a vérnyomásom. 130 körüli értéket mutatott, tehát emelkedett tartomány, de még nem magas, s a pulzus sem emelkedett 80 fölé. A vérnyomásmérő rendben van.

Nem is diagnózisért jöttem, csak hogy valakinek volt-e hasonló pl. valami gyógyszer, sportolás, front vagy időjárásváltozás hatására.


5: Először csak azt veszem észre, hogy nem tudok elaludni, aztán erősödik, és általában addig tart, amíg valahogy el nem alszom. Viszont a pulzus nem szabálytalan, ha felkelek nem szédülök, nem zsibbad semmim, nem izzadok, a légzésemen sem vettem észre jelentékeny változást. Egyedül az intenzív dobbanások.

2020. okt. 16. 14:57
 7/10 anonim ***** válasza:
De ha hevesen ver a szíved, az magas pulzussal jár. A kettő egy és ugyanaz.
2020. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor én fogalmaztam félre, kizárólag intenzív dobbanásokat értettem alatta, ha ez még nem derült volna ki a leírásból és a további hozzászólásaimból.
2020. okt. 17. 03:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Melyik oldaladon alszol? Sokan nem bírnak a bal oldalon, mert nyomja a szívet. Ha a pulzus nem emelkedik nem gyorsabb, csak erősebben üt a szíved ha jól értelmezem, talán valami fekvési probléma lehet, az is lehet csak úgy érzed erősebben üt. Ki kell próbálni felállni ilyenkor van e változás, ha van akkor csak rosszul fekszel.
2020. okt. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyesmire nem is gondoltam. Általában a bal oldalamon, de nem mindig van belőle gond. Valószínűleg ez is közrejátszhat.
2020. okt. 20. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!